Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Waglewski Fisz Emade

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Wojtek Waglewski (Wagiel) i jego synowie Bartek (Fisz) i Piotrek (Emade), nagrali „Męską muzykę” - pierwszą wspólną płytę. Miała ona swą premierę 1 lutego 2008 r. Ukazała się wraz z książką „Waglewski Fisz Emade, Męska muzyka”.

A jaka jest ta „Wagli muzyka?” „Męska, miejska, miłosna, domowa…”. Przebojowa, choć w sumie bardzo kameralna, po prostu - męska. Wojtek Waglewski, który jest kompozytorem prawie wszystkich utworów, inspirował się Waitsem, bluesem, a nawet country. Sześć z piętnastu tekstów napisał Fisz, który też sam w tych sześciu piosenkach śpiewa. Producentem jest - a jakże - Emade. Dlatego w nowoczesnych i przestrzennych brzmieniach („innych brzmieniach”) „Męskiej muzyki” prosimy szukać analogii np. z nie tak odległym hitem Marysi Peszek.

Muzycznie album jest oszczędny. Wagli (Wojtka na gitarach i wokalu, Fisza na wokalu, Emade na perkusji) wspomagają w graniu jedynie Marcin Masecki (na pianinie - akustycznym i elektrycznym) oraz Bartek Łęczycki (na harmonijce ustnej). Udział zwłaszcza tego pierwszego - jednego z najoryginalniejszych młodych polskich pianistów jazzowych - jest „smaczkiem” płyty także dlatego, że Masecki wcale nie gra jazzu…

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

45 228słuchaczy w sumie
3 491 156scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez