Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Violetta Villas

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Violetta Villas („VV”), właściwie Czesława Maria de domo Cieślak, primo voto Gospodarek, secundo voto Kowalczyk (ur. 10 czerwca 1938 w Liège w Belgii jako Violetta Élisa Cieślak zm. 5 grudnia 2011 w Lewinie Kłodzkim) - polska i międzynarodowa artystka estradowa, śpiewaczka operowa i operetkowa, aktorka filmowa, teatralna i rewiowa, kompozytorka, autorka tekstów. Jej głos jest charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali, obejmującej 5 oktaw. Posiadaczka słuchu absolutnego. Posiadała umiejętność gry na fortepianie, puzonie oraz skrzypcach. Przez wielu uważana za legendę polskiej muzyki, w prasie francuskiej i amerykańskiej określana jako „głos ery atomowej” oraz „biały kruk wokalistyki światowej”. Przez kilka dekad polski symbol seksu. Mówiła biegle w języku francuskim, dawniej operowała także językiem walońskim. Honorowa obywatelka miast Lewin Kłodzki i New Britain.
Violetta Villas urodziła się w Szpitalu Królowej Elżbiety w Liège. Dzieciństwo spędziła w Belgii, ojciec Bolesław Cieślak (1907-1960) był górnikiem oraz kapelmistrzem w orkiestrze górniczej, a matka Janina z domu Malczyk (1914-1985) zajmowała się domem. W Belgii ochrzczono ją imionami Violetta Élisa, lecz ojciec zarejestrował ją jako Czesławę Marię. Wychowywała się wśród rodzeństwa: siostry i dwóch braci. Jesienią 1946 roku rodzina Villas przyjechała do Polski, zamieszkała w Lewinie Kłodzkim, w Kotlinie Kłodzkiej. Artystka uczyła się gry na skrzypcach, pianinie, puzonie, należała także do ogniska muzycznego.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

6 266słuchaczy w sumie
103 259scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • Monsieur_Fetish

  LEGENDA. IKONA. Gorniak WHO?

  14 III 19:59 Odpowiedz
 • paulo88wolsztyn

  LEGENDAAA

  6 XII 2013 Odpowiedz
 • paulo88wolsztyn

  Szkoda tylko ze nawet jej wlasny syn chciał sie jej pozbyć , by dorobić sie majątku ... Zobaczcie jaka Violetta Villas musiała być nieszczesliwa i pewnie dlatego była LEGENDARNĄ PIOSENKARKĄ !!! NIE ZDĄZYŁEM spotkać jej za życia , to jade jutro na jej grób , bo sumienie nie daje mi spokoju ..... Viioletta spiewem opisuje panującą sytuacje emocjonalną w państwie , jej piosenki to na to dowód

  29 X 2013 Odpowiedz
 • Marutiina

  zniszczyliśmy ją tak, jak Gran

  11 VII 2012 Odpowiedz
 • Joasia353

  Pani Violetta Villas umarła zbyt szybko., ponieważ nie miała odpowiedniej opieki taka jest rzeczywistość paskudna i szara. Pani Violetta miała 4 oktawy i przewyższyła wszystkich polskich piosenkarzy . I to się nie spodobało polakom , ponieważ wszyscy musieli być na równi a tych wyższych należało tylko skończyć,zniszczyć, rzucić w niepamięć. Pani Violetta oczekiwała przez całe swoje życie na słowa Pani Violetto przepraszamy jednak za życia nie powiedziano Jej tego, ha co gorsza zrobiono to dopiero po Jej śmierci przy Jej grobie. Okropna ta nasza polska ta nasza rzeczywistość. Nic dziwnego że Violetta Villas wolała lata 60...

  10 VI 2012 Odpowiedz
 • Dariusz1963_

  ...nie do ale.."Z"...albowiem ,, Barcelona nie kocha już nas"... :)

  17 III 2012 Odpowiedz
 • JanuszKM

  Zabierz mnie do Barcelony! Kocham to!

  27 II 2012 Odpowiedz
 • KarlaBeatles

  chyba się w niej zakochałam... nie- na pewno! I to nie blef- tak samo było u mnie z Michaelem J. i Amy W. A teraz Violetta V. ... ech...

  10 I 2012 Odpowiedz
 • adam_86

  @J_PhillipsLover to chyba naturalny odruch?

  20 XII 2011 Odpowiedz
 • Takitrocheten

  Eh, tak, to bardzo irytujące. To samo tyczy się płyt - teraz na allegro na jednej aukcji ludzie kupują po kilkanaście sztuk, a jeszcze niedawno praktycznie nigdzie nie było ofert kupna...

  9 XII 2011 Odpowiedz
 • J_PhillipsLover

  W przypadku śmierci takich artystów zawsze wpierw musi przejść ta typowa lawina tekstów, jak to ją/jego ceniliśmy itp, a za parę miesięcy (nie obiecuję, że w tym przypadku też tak będzie) praktycznie nikt już o niej/nim nie wspomni. Nie oczekuję, byśmy codziennie myśleli o artystach, którzy już odeszli, ale jeżeli to wszystko ma być chwilowe, to lepiej się nie odzywać... (przeżyję jakoś wszelkie negatywne komentarze - taka jest moja opinia).

  8 XII 2011 Odpowiedz
 • Monsieur_Fetish

  RIP wielki głos, wielkie serce, największa polska osobowość sceniczna.

  7 XII 2011 Odpowiedz
 • PabloFromPoland

  Wszystkich, którzy chcą oddać hołd Violetcie Villas i innym zmarłym artystom, zapraszam do tej grupy.

  7 XII 2011 Odpowiedz
 • kozborn

  @justmusic ja jej na pudelkach nie obsmarowywałem. Słuchałem jej kawałków i zawsze z wielkim podziwem. Nie jestem hipokrytą.

  7 XII 2011 Odpowiedz
 • adam_86

  @justmusic, ja ją zawsze ceniłem. Nie rób z każdego hipokryty... to trochę takie wąskie myślenie z Twojej strony. Jak Jackson umarł to też zarzucona że "najpierw oskarżacie o pedofilię, a teraz opłakujecie". @dansol18 poniekąd się zgodzę. właśnie,że teraz jej będzie lepiej, świętą nie musi być. Pozdrawiam.

  6 XII 2011 Odpowiedz
 • dansol18

  wiecie co, jak to wszystko czytam to mi sie śmiać chce. Mam do niej duży szacunek i w jakiś sposób ją podziwiam ale prosze was, to ze ktoś ma bądź miał wielki talent do czegoś nie oznacza od razu że był takim wspaniałym człowiekiem. Oczywiście nie sugeruje że ona cośtam złego zrobiła bo szczerze mówiąc to nie mam takich informacji ale luuudzie, przestańcie pisać pierdoły typu "tam będzie jej lepiej" bo raczej świętą nie zostanie. Trochę dystansu do artystów.

  6 XII 2011 Odpowiedz
 • justmusic_

  "Skończyła się pewna era", "Wielka artystka", "cudowna postać" - normalka. jacy z Was hipokryci. A jeszcze wczoraj obsmarowywaliście ją na Pudelkach i innych shitach.

  6 XII 2011 Odpowiedz
 • rychon

  .

  6 XII 2011 Odpowiedz
 • Takitrocheten

  Skończyła się jej męka. Znalazła się w miejscu, o którym marzyła...

  6 XII 2011 Odpowiedz
 • kozborn

  Od dawna jestem jej wielkim fanem! Wielka artystka i interpretatorka! Kto tego nie czuje - jego strata. Jak dobrze, że tyle nagrała!

  6 XII 2011 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 164

Najczęściej słuchane przez