Porównaj

Różnice między wersjami 13 oraz 14

Version 13, 3 IV 2012, 15:42 Version 14, 26 VI 2012, 11:37
Line 1: Line 1:
Oto przed Wami folk metal po polsku. Vecordia jest zespołem łączącym w sobie takie gatunki jak [tag]folk[/tag], [tag]heavy-folk[/tag], [tag]metal[/tag], [tag]folkmetal[/tag], [tag]hard-folk[/tag], czy też [tag]deathmetal[/tag]. Damski wokal, skrzypce, flety i metalowy organizm sprawią że zapragniecie wrócić do korzeni. Vecordia to cała masa melodyjnego folk metalu - od wbijających w ziemię wysokich prędkości, przez podparte ciężkim uderzeniem, wpadające w ucho motywy, aż po nastrój ballad. Vecordia to nowa jakość folku - zespół czerpie wszystko, co najlepsze z muzyki etnicznej. Oto przed Wami folk metal po polsku. Vecordia jest zespołem łączącym w sobie takie gatunki jak [tag]folk[/tag], [tag]heavy-folk[/tag], [tag]metal[/tag], [tag]folkmetal[/tag], [tag]hard-folk[/tag], czy też [tag]deathmetal[/tag]. Damski wokal, skrzypce, flety i metalowy organizm sprawią że zapragniecie wrócić do korzeni. Vecordia to cała masa melodyjnego folk metalu - od wbijających w ziemię wysokich prędkości, przez podparte ciężkim uderzeniem, wpadające w ucho motywy, aż po nastrój ballad. Vecordia to nowa jakość folku - zespół czerpie wszystko, co najlepsze z muzyki etnicznej.
-Zespół został założony w 2008 roku przez klawiszowca Macieja Marca oraz wokalistkę Magdę Przychodzką. Pierwsze demo zostało wydane w 2009 roku a już rok później, w 2010, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta, "Opowieści Przyszłego Zmierzchu". Wiosną 2011 roku zespół wydał drugie demo, "Dukaty". +Zespół został założony w 2008 roku przez klawiszowca Macieja Marca oraz wokalistkę Magdę Przychodzką. Pierwsze demo zostało wydane w 2009 roku a już rok później, w 2010, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta, "Opowieści Przyszłego Zmierzchu". Wiosną 2011 roku zespół wydał drugie demo, "Dukaty". W czerwcu 2012 roku zespół pożegnał się z dotychczasową wokalistką Magdą Przychodzką której miejsce zajęła Martyna Jakubiak.
Skład zespołu: Skład zespołu:
-Magda Przychodzka - wokal+Martyna Jakubiak - wokal
Grzegorz “Grzesław” Krzyżanowski - gitara, growl Grzegorz “Grzesław” Krzyżanowski - gitara, growl
Ernest Grabowski-Patela - skrzypce Ernest Grabowski-Patela - skrzypce

Sources 13, 3 IV 2012, 15:42 Sources 14, 26 VI 2012, 11:37

Bieżąca wersja (version 20, 7 VI 2013, 10:45)

Oto przed Wami folk metal po polsku. Vecordia jest zespołem łączącym w sobie takie gatunki jak , , , , , czy też . Damski wokal, skrzypce, flety i metalowy organizm sprawią że zapragniecie wrócić do korzeni. Vecordia to cała masa melodyjnego folk metalu - od wbijających w ziemię wysokich prędkości, przez podparte ciężkim uderzeniem, wpadające w ucho motywy, aż po nastrój ballad. Vecordia to nowa jakość folku - zespół czerpie wszystko, co najlepsze z muzyki etnicznej. https://www.facebook.com/VecordiaFolk Martyna Jakubiak - wokal Grzegorz “Grzesław” Krzyżanowski - gitara, męski wokal Agnieszka Bot - bas Krzysztof “Kisiel” Biaduń - perkusja Paulina Zysk - flet, chórki Oficjalna strona zespołu: www.vecordia.pl