Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Vanessa-Mae

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson (ur. 27 października 1978 w Singapurze). Pseudonim artystyczny: Vanessa-Mae (po chińsku: 陈美, Chén Měi). Znana kompozytorka i skrzypaczka - wykonawczyni zarówno muzyki poważnej jak i pop. Połączyła te style tworząc muzykę zwaną Violin Techno-acoustic Fusion.
Biografia
Urodziła się tego samego dnia co Paganini (196 lat później) w Singapurze otrzymując narodowość chińską. Matka narodowości chińskiej, ojciec - Taj. Po rozpadzie małżeństwa, matka wyszła za Anglika - Grahama Nicholsona. Z 4. letnią Vanessą przeprowadzili się do Londynu, gdzie Vannesa otrzymała obywatelstwo brytyjskie. Pierwsze nauki muzyki rozpoczęła od lekcji gry na pianinie w 1982 roku (miała 3 lata). W 1984 roku, gdy miała 5 lat, udzielono jej pierwszych lekcji muzyki na skrzypcach. W 1989 roku dała swój pierwszy koncert symfoniczny w filharmonii z towarzyszeniem orkiestry (miała 10 lat). Pierwszą międzynarodową trasę, u boku the London Mozart Players in Mozart Bicentenary, rozpoczęła w roku 1991 w wieku 12 lat. Jest najmłodszą znaną solistką, która wykonała oba koncerty Czajkowskiego i Beethovena - dokonała tego w wieku 13 lat.
Znana jest m. in. ze swojego widowiskowego, seksownego stylu gry, za który zbiera krytyki. Dzięki sex appeal’owi jakiemu poddaje swoją grę pojawiła się do tej pory w wielu muzycznych nagraniach filmowych szokując swoim stylowym, aczkolwiek ekstrawaganckim jak na rodzaj muzyki klasycznej, ubiorem. Zobaczyć ją można było m.in. w teledyskach Janet Jackson promujących jej album The Velvet Rope.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

Wystąpił problem przy pobieraniu rankingów. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez