Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Unlumination

Zdjęcia

band
  • 2 668
    scrobbli
  • 132
    słuchaczy

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Początki Unlumination mają swoje miejsce podczas bezsennej nocy, kie-dy powstał krótki, instrumentalny utwór - The Dusk. Igor potraktował tę małą kompozycję jako swoisty manifest, mgliste przeczucie wskazujące ścieżkę. Jednocześnie grał wtedy w jednej kapeli z Tomkiem. Tamten też w dźwiękach muzyki szukał tego nieuchwytnego pierwiastka, uczucia magii zgubionej w pędzie świata. Igor zaproponował więc współpracę przy tym czymś zupełnie nowym. Tomek entuzjastycznie się zgodził. 

Poszukiwania perkusisty zaowocowały pojawieniem się w grupie znajomego już wtedy nam Szymona, który wstrząsnął naszym projektem. Wy-obraźcie sobie, że do dwóch mistycznych adeptów muzyki dołącza wulkan energii! Ta mieszanka, jak reakcja chemiczna poskutkowała wybuchem twórczości w projekcie nazwanym już wtedy Unlumination. To był czas próby i wielkich poszukiwań - każdy miał własną wizję, którą starał się niekiedy radykalnie forsować w grupie. Jednak wkrótce zaczęliśmy się docierać, wzajemnie inspirować. Wszyscy zaangażowali się na tyle, że porzucili swoje dotychczasowe projekty muzyczne, aby kreować nową, wspólną ideę Unlumination. 

Ten okres wyłonił Szymona, Igora i Tomka jako zgrane trio, fundament przyszłego zespołu. Rozpoczęły się teraz zupełnie nowe poszukiwania - potrzebowaliśmy wokalistki. Jasne było, że musi to być osoba nie tylko o umiejętnościach wokalnych, ale przede wszystkim bezgranicznie oddana tej muzyce. Poszukiwania trwały długo, Unlumination rozpoczęło w międzyczasie działalność sceniczną z muzykami, którym jednak nie było dane zagrzać tam miejsca na dłużej.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

132słuchaczy w sumie
2 668scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez