Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Unlumination

Zdjęcia

unlumination
 • 2 666
  scrobbli
 • 133
  słuchaczy
 • gdb107
  słucha często Unlumination

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Unlumination to krakowski zespół symphonic metalowy. Użycie instrumentów symfonicznych umożliwia tworzenie muzyki pełnej kontrastów – ciężka baza rytmiczna łączy się z delikatnością orkiestry, prostota i minimalizm przechodzą w wielowarstwowe i nasycone struktury. Delikatny damski wokal ma swoją kontrę w agresywnym growlu. Zespół powstał jako grupa pasjonatów, zafascynowanych zarówno bogactwem orkiestralnych melodii jak i energią jaką niesie ze sobą metalowe uderzenie. W 2010 roku własnym nakładem wydali album Implosion, stawiając pierwsze kroki w określeniu swojego stylu. Płyta zdobyła zainteresowanie fanów, a zespół został obsypany nagrodami na polskich festiwalach. W tym czasie zespół zaczął działać na rzecz rozwoju lokalnej sceny organizując cykl koncertów pod szyldem „Delumiancja”, na które zaproszane były krakowskie zespoły z najróżniejszych nurtów – od rock and rolla, przez art rock po ekstremalny metal. Z powodów zewnętrznych zespół byż zmuszony zawiesić działalność w 2012 roku, ale tęskniąc za tą wspaniałą muzyczną przygodą Unlumination nie mógł pozostać w bezczynności. Dwa lata później został ostatecznie uformowany nowy skład – nowi członkowie wnieśli świeże pomysły i kierunki unaocznione na najnowszym singlu - Mechanics of Defeat. Obecnie zespół po szczęśliwej reaktywacji znów koncertuje i tworzy materiał na nowy, dojrzalszy album.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

Wystąpił problem przy pobieraniu rankingów. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • Sequi2112

  zajebisty koncert w jazz rocku ;)

  20 II 2011 Odpowiedz
 • Sequi2112

  Zajeżdża Epicą wprawdzie ale całkiem zajebista muzyka ;) fajne orkiestracje i progresywne riffy gitarowe

  20 XI 2010 Odpowiedz

Najczęściej słuchane przez

 • gdb107

  Najczęściej słuchający
 • langelios

  Najczęściej słuchający
 • popeli

  Najczęściej słuchający