Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Unlumination

Zdjęcia

unlumination

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Unlumination to krakowski zespół symphonic metalowy. Użycie instrumentów symfonicznych umożliwia tworzenie muzyki pełnej kontrastów – ciężka baza rytmiczna łączy się z delikatnością orkiestry, prostota i minimalizm przechodzą w wielowarstwowe i nasycone struktury. Delikatny damski wokal ma swoją kontrę w agresywnym growlu. Zespół powstał jako grupa pasjonatów, zafascynowanych zarówno bogactwem orkiestralnych melodii jak i energią jaką niesie ze sobą metalowe uderzenie. W 2010 roku własnym nakładem wydali album Implosion, stawiając pierwsze kroki w określeniu swojego stylu. Płyta zdobyła zainteresowanie fanów, a zespół został obsypany nagrodami na polskich festiwalach. W tym czasie zespół zaczął działać na rzecz rozwoju lokalnej sceny organizując cykl koncertów pod szyldem „Delumiancja”, na które zaproszane były krakowskie zespoły z najróżniejszych nurtów – od rock and rolla, przez art rock po ekstremalny metal. Z powodów zewnętrznych zespół byż zmuszony zawiesić działalność w 2012 roku, ale tęskniąc za tą wspaniałą muzyczną przygodą Unlumination nie mógł pozostać w bezczynności. Dwa lata później został ostatecznie uformowany nowy skład – nowi członkowie wnieśli świeże pomysły i kierunki unaocznione na najnowszym singlu - Mechanics of Defeat. Obecnie zespół po szczęśliwej reaktywacji znów koncertuje i tworzy materiał na nowy, dojrzalszy album.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

133słuchaczy w sumie
2 666scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • Sequi2112

  zajebisty koncert w jazz rocku ;)

  20 II 2011 Odpowiedz
 • Sequi2112

  Zajeżdża Epicą wprawdzie ale całkiem zajebista muzyka ;) fajne orkiestracje i progresywne riffy gitarowe

  20 XI 2010 Odpowiedz

Najczęściej słuchane przez

 • gdb107

  Najczęściej słuchający
 • langelios

  Najczęściej słuchający
 • popeli

  Najczęściej słuchający