Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

UB40

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

UB40 - brytyjski zespół muzyczny grający muzykę reggae/dub/ska.

Nazwa zespołu pochodzi od brytyjskiego dokumentu dla bezrobotnych. Powstał w 1978 w Birmingham. Największą popularność zdobył w składzie:

* Ali Campbell (wokalista i gitarzysta)
* Robin Campbell (gitarzysta i wokalista)
* Michael Virtue (klawiszowiec)
* Brian Travers (saksofonista)
* Norman Lamount Hassan (puzonista)
* Terence Astro Wilson (trębacz)
* Earl Falconer (basista)

* James Brown (perkusista)


Tworzy efektownie aranżowane piosenki, bazujące na wzorcu rytmicznym reggae. Muzycy UB40 współpracowali m.in z Robertem Palmerem, Pato Bantonem, Bittym McLeanem, Chrissie Hynde, Madness, Hunterz. W 2008 wokalista Ali Campbell opuścił grupę i postanowił skoncentrować się na swojej karierze solowej. Jego miejsce zajął trzeci z braci Campbell-Duncan. Uchodzą za jeden z najlepszych i najdłużej istniejących zespołów reggae na świecie. Wydali ponad 30 albumów studyjnych oraz wiele singli/remixów/dub session. Ich utworów użyto niejednokrotnie jako ścieżki dźwiękowe do różnych filmów. Ich utwory znajdują się również na wielu kompilacjach związanych z muzyką reggae. Koncertują na całym świecie, (głownie w Europie), ale w Polsce byli niestety tylko raz, w 2001 roku podczas festiwalu w Sopocie. W 2007 roku Ali Campbell śpiewał wspólnie z Katie Meluą i wieloma innymi artystami na swojej pierwszej solowej płycie.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

738 511słuchaczy w sumie
8 213 103scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez