Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Two Steps from Hell

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Two Steps From Hell jest wytwórnią muzyczną, zajmującą się produkcją oprawy muzycznej głównie do trailerów filmowych jednak również programów czy spotów telewizyjnych. Ich muzyka dostępna jest jedynie na licencję, jednak pod wpływem ciepłego przyjęcia przez fanów dzielących się nielegalnie ich muzyką w Internecie wydano w 2010 album „Invincible ” z najlepszymi utworami i dwoma dodatkowymi kompozycjami. W 2011 wydano drugi album publiczny: „Archangel”.

Firma ta została założona w lutym 2006 roku. W swoich aranżacjach wykorzystują sławne orkiestry, chór oraz angażują muzyków z całego świata. Autorami muzyki są dwaj kompozytorzy: Thomas J. Bergersen oraz Nick Phoenix.

Muzyka tej wytwórni jest bardzo różnorodna. Niektóre kompozycje cechuje pompatyczny nastrój pełen potężnych chórów i wyraźnie nakreśloną orkiestrą, niektóre natomiast są spokojniejsze, bardziej ambientowe. W niektórych utworach wykorzystywane są egzotyczne instrumenty co nadaje orientalny klimat poszczególnym dziełom. Często pojawiające się chóry oraz gościnnie wokalistki i wokaliści śpiewają w łacinie, po angielsku, po celtycku, w fikcyjnym języku elfów oraz czasami w zupełnie wymyślonym dialekcie.
Poszczególne płyty kładą nacisk na różne aspekty np. All Drums Go to Hell jest pełen utworów wykorzystujących bębny, Ashes przypomina klimatem horror, Pathogen to swoiste wejście wytwórni z muzykę elektroniczną, All Drones Go To Hell zabierze nas w serce dżungli, a Dreams & Imaginations i Illumina to głównie delikatne ambientowe utwory wciągające słuchacza w krainę marzeń i snów.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

156 401słuchaczy w sumie
20 585 896scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez