Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Totem

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

http://www.myspace.com/totemsitfak

Istnieją co najmniej 2 zespoły o nazwie Totem:

1.Polski zespół wywodzący się z Bukowna, grający muzykę na pograniczu death i thrash metalu z wieloma elementami „szwedzkiej szkoły” melodyjnego death metalu. Powstał na bazie zespołu Fatal Error.

Zespół został założony w styczniu 2002 w małym miasteczku Bukowno 40 km od Krakowa. W pierwszym składzie znajdowali się Wera (wokal), Dzierż (gitara), Marcin (gitara), Przema (gitara basowa) i Toma (perkusja). Ich celem było granie melodyjnego thrash/death metalu zainspirowanego przez Sepulturę, Slayera, Arch Enemy czy In Flames. W kwietniu 2002 zespół nagrał pierwsze demo Pink Drink With Red Bullshit.

Z początkiem lipca 2002 narodził się pomysł nagrania debiutu, nowi muzycy dołączyli do zespołu i we wrześniu 2002 Totem wszedł do Zed Studio w Olkuszu gdzie pierwszy album Intro został nagrany w składzie: Wera, Auman, Dzierż, Rudy, Fulba i Toma. W ramach promocji Intro zespół zagrał wiele koncertów wliczając w to polską trasę Thrash The South z takimi zespołami jak Horrorscope, The No-Mads, Atrophia Red Sun, Whorehouse oraz mini-trasę z Decapitated.

Latem 2004 zespół wszedł ponownie do Zed Studio w Olkuszu w celu nagrania drugiego albumu Day Before The End. Album ukazał się w sklepach w sierpniu 2005 wraz z magazynem Thrash’em All (Empire Records).W latach 2005-2007 zespół zagrał na wielu festiwalach, koncertach gdzie promował swój nowy album.

W marcu 2006 zespół wziął udział w Metal Marathon Tour razem z Chainsaw, w październiku 2006 w Metal Union Road Tour razem z Flapjack, Schizmą, Hedfirst, Blood Is The Harvest. Totem pojawił się również na festiwalach Hunter Fest 2006 i 2007, Metalmania 2006.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

15 569słuchaczy w sumie
341 226scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez