Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

The Shins

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

The Shins to amerykański zespół indie rockowy powstały w 1997 roku jako Flake Music w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Na początku swojej kariery The Shins nagrali dwa single wydane na płytach winylowych oraz supportowali Modest Mouse na trasie koncertowej. Podczas jednego z występów tej trasy reprezentant kultowej wytwórni Sub Pop zaproponował zespołowi kontrakt płytowy. Wydany w 2001 roku debiut ‘Oh, Inverted World’ przyniósł grupie duże uznanie krytyków, którzy docenili w tekstach głębokie, artystyczne przesłanie, a w melodiach inspiracje klasycznym brytyjskim popem w stylu The Smiths. W 2002 roku utwory ‘Caring Is Creepy’ i ‘New Slang’ pojawiły się w filmie ‘Garden State’ (‘Powrót do Garden State’), dzięki którym The Shins poznał większy zakres publiczności. Następca ‘Oh, Inverted World’ - ‘Chutes Too Narrow’ został wydany w 2003 roku i zdobył wielkie uznanie kultowego serwisu traktującego o muzyce alternatywnej Pitchfork, który przyznał mu etykietkę ‘Best New Music’. W międzyczasie The Shins koncertowali po Europie, zyskując fanów na starym kontynencie. Po czterech latach światło dzienne ujrzał trzeci album grupy, ‘Wincing the Night Away’. James Mercer, wokalista The Shins przyznał, że to najbardziej eksperymentalny album, który do tej pory został przez nagrany przez zespół.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

2 196 790słuchaczy w sumie
83 565 926scrobbli w sumie
#219 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez