Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

The Lunatics

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

The Lunatics - punk rockowy zespół z Warszawy aktywny na scenie od 2005 roku. W 2006 roku nakładem Pasażer Records wyszła ich debiutancka płyta „Words like these”. Po jej premierze zespół zrezygnował z żeńskiego wokalu i anglojęzycznych tekstów, klarując swoje rockowe oblicze. 8 września 2008 roku nakładem Jimmy Jazz Records ukazała się ich druga płyta zatytułowana „Święci i grzesznicy”. Warszawiacy zaprezentowali na niej dwanaście kompozycji, w tym dwa spolszczone covery: nieco w Polsce niedocenianej formacji Husker Du z USA oraz pochodzącego z Nowego Sadu zespołu Jedino Razenje.

Trzy lata później w tej samej wytwórni grupa wydała swój trzeci longplay - „Tu i Teraz”. Z tego krążka pochodzą trzy single, do których zespół nagrał teledyski: „Nie lubię”, „Plamy” oraz „Zegar tyka” z gościnnym występem rapera Tego Typa Mesa. Po premierze albumu zespół zagrał kilka znaczących koncertów: dzielił scenę m.in. z Pidżamą Porno i Comą na katowickim festiwalu „Odjazdy”, supportował Dropkick Murphys podczas ich koncertu w warszawskiej Stodole, a także wystąpił w trakcie Jarocin Festiwal 2012.
Do głównych inspiracji The Lunatics można zaliczyć zespoły takie jak The Clash, Business, Beatsteaks, Rancid czy cała masa znakomitych zespołów punkowych z terenów dawnej Jugosławii.
The Lunatics pracują obecnie nad czwartą płytą, której premiera przewidziana jest na wiosnę 2014 roku.
Obecnie zespół tworzą:
Maciek - bas, wokal
Michał - gitara, wokal
Jakub - perkusja
Patryk - gitara, chórki

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

1 770słuchaczy w sumie
44 107scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez