Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Ten Typ Mes

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Ten Typ Mes zwany Mesem właściwie Piotr Szmidt - ur. 24 grudnia 1982r. w Warszawie. - polski raper, producent muzyczny oraz DJ. Właściciel wytwórni muzycznej i firmy odzieżowej Alkopoligamia.com.

Działalność muzyczną rozpoczął od występów w grupie Flexxip, początkowo w czteroosobowym składzie , później tylko Mes i Emil Blef. Jego pierwsze występy na produkcjach są związane z „Muzyką Klasyczną” Pezeta w 2002 roku, z albumem Reda „Al-hub” w 2002 roku i składankami winylowymi Junoumi, gdzie występował z Flexxipem i 2cztery7. Ważnym momentem w karierze Mesa był też występ na producenckiej płycie Kodex Magiery & L.A., razem z Emilem Blefem (w ramach Flexxipu) i Pezetem. Utwór Oczy Otwarte był singlem promującym „Kodex”. Do utworu powstał również teledysk.

W 2003 Flexxip wydał w wytwórni T1-Teraz płytę „Ten Typ Mes i Emil Blef: Fach” „. Płytę promowały trzy single: Oszuści z Ciechem, List, oraz Szukam tego $. Album został uznany za jedną z najlepszych polskich produkcji hip-hopowych 2003 roku.

Rok później TenTypMes ponownie wystąpił na producenckiej płycie Magiery & L.A., tym razem na „Kodexie 2”. W utworze Rok później - Oczy Otwarte 2 obok Mesa wystąpił Numer Raz znany z występów w grupie Warszafskiego Deszczu. Utwór ten promował płytę jako singel.

W 2004 roku doszło do sporu z poznańskim raperem Mezem o pseudonimy. Chodziło o skracanie przez Meza ksywy do Mez, co było łudząco podobne do Mes. Nie bez znaczenia było też to że m.in.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

50 683słuchaczy w sumie
8 034 345scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez