Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Spirit of 84

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

(2003 – obecny)

Warszawski zespół -owy, powstały w 2003r. jako kontynuacja zespołu Żółte Słoniki.

Zespół gra muzykę odwołującą się do klimatu polskiego a z lat 80 z elementami innych gatunków (, , ). Teksty poruszają tematy osobiste, a także społeczne i polityczne. Zespół ma na koncie pięć płyt. Aktualny skład: Budyń (voc.), Kaczewersacze (g), Kuba (dr), Rudy (b), Szkielet (g, obecnie na emigracji), gościnnie Eowina (voc.)

Zespół rozpoczął działalność w składzie:
Adam - perkusja,

Budyń - głos,
Marta - głos,
Naresky - gitara
Szkielet - bas.

Po nagraniu pierwszej płyty zespół opuścił Szkielet, którego zastąpił Karaluch, następnie zaś jego miejsce zajął Łukasz. Na drugiej płycie obowiązki studyjnego basisty pełnił Adam. Po nagraniu drugiego materiału zespół cały czas boryka się z problemami personalnymi, przez skład przewinęło się 3 perkusistów i żaden nie okazał się być „tym jedynym”. Mimo tych kłopotów Spiritowi udało się zagrać kilka koncertów, w tym z Armią i Trupią Czaszką. Przez rok 2008 Spirit grał w składzie Budyń, Naresky, Nieo] (g), ]Tupak (b) i Wiśnia (dr). Po zastąpieniu tego ostatniego Cimkiem, Spirit nagrał kolejny materiał.

Zespół ma na koncie płyty Political Fiction (2004), Latarką w oczy mroku (2006) i Prawda was wyzwoli (2009), na kazdej znaleźć można 18 kawałków. w 2011 roku ukazuje się czwarta płyta Na wszystkich giełdach świata. Do składu wraca Szkielet. Płyta po raz pierwszy notuje pewien oddźwięk medialny, od Frondy, poprzez Teraz Rock, aż do Pasażera i Dead Press. Od 2012 roku Cimka zastępuje Kuba.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

3 198słuchaczy w sumie
27 142scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.