Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Snow Patrol

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Snow Patrol – stworzony w 1994 roku zespół grający alternatywnego rocka. Grupa została założona przez dwójkę szkockich studentów: Gary’ego Lightbody oraz Marka McClellanda, początkowo grających pod nazwą „Shrug”, zmienioną w 1995 na „Polar Bear” i zastąpioną w 1997 roku obecną ze względu na zbieżność nazw z amerykańskim zespołem.

Od tego czasu muzycy wydali 6 studyjnych albumów: „Songs for Polarbears” (1998), „When It’s All Over We Still Have to Clear Up” (2001), „Final Straw” (2003), „Eyes Open” (2006), który osiągnął pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży m. in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Nowej Zelandii, ,,A Hundred Million Suns” (2008) oraz „Fallen Empires” (2011). W 2009 roku ukazała się również składanka z największymi przebojami zatytułowana „Up to Now”. Singiel „Chasing Cars” obecny na albumie ,,Eyes Open” znalazł się wśród najczęściej ściąganych utworów iTunes, został również w wielu zestawieniach uznany za jeden z najpopularniejszych utworów roku 2006.

Snow Patrol uczestniczył jako support trasie koncertowej zespołu U2 w drugiej połowie 2009 roku. 6 sierpnia zagrali koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

2 868 095słuchaczy w sumie
87 833 473scrobble w sumie
#268 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez