Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Smar SW

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Polski zespół muzyczny założony w 1989 roku w Rzeszowie.

Skład

* Paweł „Sezon” - śpiew
* Grzegorz „Kaktus” - gitara basowa
* Robert „Yogurth” - gitara
* Rafał „Słoniu” - perkusja
* Ninja - gitara basowa
* Wacek „Sikor” - perkusja

Albumy

* 1991 Wszyscy jebnięci są nasi
* 1992 W jedności siła
* 1992 Koncert w Zalesiu
* 1993 Walczmy o swoje prawa
* 1995 Świadomość
* 1997 Samobójstwo

Zespól powstał pod koniec 1989 roku. Pierwsze kontakty z punkrokiem to prawdopodobnie kontakt Sikora z Exploited. Jeżeli chodzi o przekonania to trafiły do nich nawoływania Międzymiastówki Anarchistycznej , WiP oraz jak to bywa najczęściej wpływ przyjaciół i kumpli. Zespól został nazwany Smar SW ( Od cysterny w Dębicy. Towrot czyli Smar SW ; ciekawa jest jeszcze jedna teoria: Spójrz młody anarchisto rozpierdala Sie Wszystko). Na jakiś czas ochrzcili się „Adolf Hitler/Hard Core” co podobno było reakcją na fale hard cora zalewającą w tym czasie wszystko i dotykającą wszystkich . To był okres że kolesie z dnia na dzień zostawali wielkimi corowcami i równie szybko to porzucali. Skracając to maksymalnie nalewali się po prostu z mody (nie ma piwska). Wydawali własnego zina pod nazwą ” Dom Chleba”. Ilość egzemplarzy ograniczała się do kilkudziesięciu sztuk w każdym z 4 jego numerów. Smarzy brali aktywny udział w masie hepeningów i akcji jakie działy się w Rzeszowie. Niestety jak sami wiecie teraz takie akcje to rzadkość ale może jeszcze kiedyś.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

4 023słuchaczy w sumie
288 817scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez