Shadow Archetype, pojęcie znane z psychologii Carla Junga, oznacza skrywane w odmętach podświadomości mroczne instynkty. Wybór tej nazwy odzwierciedla uczucia tkwiące w duszach szóstki trójmiejskich muzyków tworzących ten gdyński zespół.

Projekt został powołany do życia w listopadzie 2010 roku z inicjatywy Dominika „Shargaroth’a” Szumnego (wokal, growl/scream, gitara prowadząca, kompozycja; były wokalista Fallen Spirit) i Krzysztofa Drzewińskiego (perkusja; dawniej Typhoon), którzy poznali się w mętnych odmętach gdyńskiego Undergroundu. Z czasem do zespołu dołączyła Agnieszka „Istari” Baranowska (wokal), Borys „Chilo” Chyliński (gitara prowadząca), Alex „Maestro” Krysiuk (gitara basowa) oraz Agnieszka „Ariene” Swarra (skrzypce). W styczniu 2012 roku do zespołu dołączył realizator dźwięku Mateusz Voigt. Na początku maja 2012 roku formacja z powodów osobistych rozstała sie z Krzyśkiem. Na jego miejsce wszedł Łukasz „Sidjio” Kieszkowski. Zespół gra muzykę z pogranicza gotyku i deathmetalu w której słuchać połączenie wielu odrębnych gatunków metalu. Luźne podejście do ram gatunków sprawia, że pomimo dominującego stylu jakim jest gothic metal, można odnaleźć wpływy takich gatunków jak symphonic death metal, progresywny doom metal, melodeath i wiele innych.
Zespół zaczął debiutanckie koncerty i jest w trakcie nagrywania pełno wymiarowej płyty.

Edytowana przez Shargaroth dnia 6 V 2012, 21:48

Źródła (zobacz historię)

to moja kapela

Cała zawartość tej strony pochodząca od użytkowników jest dostępna zgodnie z warunkami Creative Commons Attribution/Share-Alike License.
Tekst może być również dostępny zgodnie z warunkami licencji wolnej dokumentacji GNU.

Fakty

Wygenerowano na podstawie faktów oznaczonych w wiki.

Brak danych na temat tego wykonawcy

Oglądasz wersję nr 2. Zobacz najnowszą wersję, lub dyskutuj na temat tego opisu wiki.

Możesz także zobaczyć listę wszystkich ostatnich zmian wiki lub wiki polecane dla Ciebie.