Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Savage

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Savage, właściwie Roberto Zanetti (ur. 28 listopada 1956 w Massa we Włoszech) – włoski muzyk italo disco, popularny w latach 80.
Majac 14 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Zajmował się głównie kompozytorstwem, nieoficjalnie nazywany ojcem nurtu italo disco. Jako producent muzyczny używał pseudonimu Robyx. Pierwsze kroki stawiał z zespołem Taxi, w którym gitarzystą był Zucchero. Jego piosenka „Only you” stała się popularna w Europie. Tworzył dla wielu gwiazd tego gatunku m.in. dla Radioramy i Rose przebój Magic Carillon. W latach 90. dzięki niemu ogromny sukces odniosła Alexia (piosenką „U lala” jak i promowanemu przez ten utwór albumem). W 2001 wrócił do współpracy z dawnym przyjacielem Zucchero. Wynikiem był utwór Sexy Thing (Baila), który także odniósł światowy sukces.
W 2009 wystąpił na jednej scenie z gwiazdami disco polo na Ostródzkim festiwalu muzyki tanecznej gdzie odebrał nagrodę za całokształt działalności artystycznej.

źródło: wikipedia

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

138 665słuchaczy w sumie
1 663 733scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez