Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Sandra

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

1. Sandra Cretu - niemecka wokalistka
2. Sandra - polska wokalistka śpiewająca R’N’B.


ad 1. Sandra Cretu urodziła się w Saarbrücken jako Sandra Ann Lauer. Niemiecka piosenkarka, znana głównie jako solistka pod pseudonimem Sandra.
Pierwszym jej nagraniem był zrealizowany w roku 1974 singiel „Andy, mein Freund”. W latach 1979-1984 Sandra występowała w dziewczęcym trio Arabesque, który największą popularność zdobył w Japonii, gdzie wydał 13 albumów płytowych i 30 singli. W tym czasie pobierała nauki u Michaela Cretu, kompozytora i producenta muzycznego.

Po opuszczeniu zespołu Sandra rozpoczęła karierę solową utworem ” Japan ist weit” (1984r.), niemiecką wersją utworu ” Big In Japan ” zespołu Alphaville, który stał się bardzo popularny w krajach niemieckojęzycznych. Produentem był Michael Cretu. Prawdziwy międzynarodowy sukces Sandra
odniosła dopiero następnym utworem (I’ll Never Be) ” Maria Magdalena”, stworzonym wspólnie z
Hubertem Kahem. W roku 1986 na festiwalu Tokyo Song Contest utworem „In the Heat of the Night”
Sandra zdobyła drugie miejsce. W tym okresie nagrywa wiele utworów spółki Cretu/Kah, które stają się przebojami w Meksyku, Izraelu, Grecji i Szwecji.
7 stycznia 1988 na Ibizie, Sandra wychodzi za mąż za Michaela Cretu.
Sandra użyczyła głosu w wielu utworach zespołu Enigma, którego twórcą i głównym muzykiem był jej mąż. W 1995 roku Sandra i Michael zostają rodzicami bliźniaków: Nikity i Sebastiana.


ad 2. SANDRA - polska wokalistka śpiewająca w nurcie współczesnego R’N’B oraz autorka tekstów. Jej pasja do muzyki ujawniła się już gdy była dzieckiem, a edukacja w szkole muzycznej zapewniła udoskonalenie śpiewu oraz opanowanie gry na skrzypcach i pianinie.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

269 219słuchaczy w sumie
3 355 613scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez