Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

SBB

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Siemianowice Śląskie (1971 – obecny)

SBB - zespół, który okrzyknięto najlepszym polskim rockowym zespołem 45-lecia. Trójka muzyków, która zrewolucjonizowała polski rock. Czołowi przedstawiciele rocka progresywnego w Polsce… Silesian Blues Band powstał w 1971 roku w miejscowości Siemianowice Śląskie jako zespół Józefa Skrzeka, młodego wówczas basisty i pianisty, który za sobą miał już niemal roczną współpracę z zespołem Breakout. W składzie tria obok lidera znaleźli się Apostolis Anthimos (gitara, zwany przez przyjaciół Lakis), 17-letni syn greckich imigrantów, urodzony w Katowicach oraz Jerzy Piotrowski (perkusja). Intensywne próby, regularne koncerty na Śląsku i pierwsze nagrania radiowe spowodowały, że zespół zaczął być dostrzegany poza granicami regionu. W końcu 1971 roku cały Silesian Blues Band rozpoczął ponad półtoraroczną współpracę z Czesławem Niemenem, jako grupa Niemen. Koncertowali wówczas wiele w kraju i w Europie (m.in. podczas festiwalu Rock And Jazz Now w Monachium otwierającym Igrzyska Olimpijskie u boku takich sław jak John McLaughlin i Mahavishnu Orchestra oraz Charles Mingus, czy odbywając trasę koncertową u boku Jack Bruce), zarejestrowali razem conajmniej pięć albumów. W tym okresie formacja została doceniona przez najznakomitszego niemieckiego krytyka muzycznego, organizatora i wydawcę Joachim’a-Ernst’a Berendt’a, który już wcześnie uwiecznił zespół, w swej znanej encyklopedii jazzu, jako (obok Miles’a Davis’a, John’a McLaughlin’a, Chic’a Corea i.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

19 580słuchaczy w sumie
412 525scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.