Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

SBB

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Michałkowice, Górny Śląsk (1971 – obecny)

SBB - zespół, który okrzyknięto najlepszym polskim rockowym zespołem 45-lecia. Trójka muzyków, która zrewolucjonizowała polski rock. Czołowi przedstawiciele rocka progresywnego w Polsce… Ten międzynarodowy zespół powstał jako Silesian Blues Band w 1971 roku w miejscowości Michałkowice, Górny Śląsk jako zespół urodzonego tamże Józefa Skrzeka, młodego wówczas śląskiego basisty i pianisty, który za sobą miał już niemal roczną współpracę z zespołem Breakout. W składzie tria obok lidera znaleźli się Apostolis Anthimos (gitara, zwany przez przyjaciół Lakis), 17-letni syn greckich imigrantów, urodzony w Stalinogrodzie (obecnych Katowicach) oraz pochodzący również ze Stalinogrodu (obecnych Katowic) Jerzy Piotrowski (perkusja), potomek szlachty tatarskiej.

Intensywne próby, regularne koncerty na Śląsku i pierwsze nagrania radiowe spowodowały, że zespół zaczął być dostrzegany poza granicami Śląska. W końcu 1971 roku cały Silesian Blues Band rozpoczął ponad półtoraroczną współpracę z Czesławem Niemenem, jako grupa Niemen. Koncertowali wówczas wiele w kraju i w Europie (m.in. podczas festiwalu Rock And Jazz Now! w Monachium otwierającym Igrzyska Olimpijskie u boku takich sław jak John McLaughlin i Mahavishnu Orchestra oraz Charles Mingus, czy odbywając trasę koncertową u boku Jack Bruce), zarejestrowali razem conajmniej pięć albumów.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

20 124słuchaczy w sumie
435 750scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez