Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Red Hot Chili Peppers

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Los Angeles, Stany Zjednoczone (1983 – obecny)

Red Hot Chili Peppers – kalifornijski zespół założony w 1983 roku grający funk rock.

Historia zespołu:

W roku 1973 jedenastolatek Anthony Kiedis opuścił swoje rodzinne miasto Grand Rapids i wyjechał do ojca do Los Angeles. Tam, w liceum zaprzyjaźnił się z Michaelem Balzary (Flea) - nowojorczykiem australijskiego pochodzenia oraz Hillelem Slovakiem który urodził się w Izraelu. Warto dodać, że jego matka była polską Żydówką. W trojkę założyli zespół, lecz nie muzyczny. Była to grupka komików i żartownisiów. Nazywali się Los Faces. W tamtych czasach Hillel Slovak, Jack Irons i Flea grali w zupełnie innym zespole - Anthym… Red Hot Chili Peppers nie istniało, a nawet nie planowano takiego zespołu zakładać. To własnie ten zespół przed koncertami zapowiadał Anthony Kiedis.

W 1983r. w klubie Rhythm Lounge w Los Angeles zagrał zespół o wdzięcznej nazwie Tony Flow and the Majestic Masters of Mayhem. Miał być to jednorazowy występ przed około trzydziestoosobową publicznością. Anthony Kiedis, Flea, Hillel Slovak i Jack Irons zagrali jedną piosenkę - Out in L.A . Byłą to kompletna improwizacja. Kiedis rapował a muzycy również nie grali według żadnej wcześniej ułożonej melodii. Właściciel klubu był jednak zachwycony ich nowatorskim, funkowym brzmieniem. Zaproponowal kolejny występ - tym razem z 2 piosenkami. Zespół grywał od tego czasu regularnie w tym klubie. Z czasem jednorazowy wygłup zamienił się w zespól, który ostatecznie zyskał nazwę Red Hot Chili Peppers.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

4 339 854słuchaczy w sumie
264 626 732scrobble w sumie
#18 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez

 • shelter7

  Najczęściej słuchający
 • Rutoks

  Najczęściej słuchający
 • TJSJimmy

  Najczęściej słuchający
 • hispex

  Najczęściej słuchający