Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Ramin Djawadi

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Ramin Djawadi (ur. w 1974 roku w Duisburgu w Niemczech) to irańsko-niemiecki kompozytor muzyki filmowej. Nazwisko wyrobił sobie asystując Klausowi Badeltowi, przy filmach jak „Wehikuł czasu”, „Sekcja 8”, „Rekrut”, czy hitowym „Piraci z Karaibów : Klątwa Czarnej Perły”. Pracował również z Hansem Zimmerem, jako współ-kompozytor do filmów jak „Thunderbirds”, „Lepiej późno niż później” lub „Batman: Początek”. Jako samodzielny kompozytor, wydał swój pierwszy soundtrack do filmu „Blade: Mroczna Trójca”, gdzie współpracował z Davidem Goyerem. Po wielkim sukcesie Ramina, Goyer zaproponował mu stworzenie muzyki do jego kolejnego filmu „Nienarodzony”, który również okazał się wielkim sukcesem. Ramin tworzy również muzykę serialową, jego najbardziej znanymi są „FlashForward: Przebłysk Jutra” oraz „Prison Break”.Ma również na swoim koncie parę grubszych filmów jak Sezon na Misia, oraz jego squel, w współpracy z Sony Animation Studio, Warner Brothers’ „Clash of the Titans” czy najnowsza część gry „Medal of Honor”. Ostatnim jego genialnym dzieckiem jest ścieżka dźwiękowa do odnoszącego ogromny sukces serialu „Gra o Tron”.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

233 904słuchaczy w sumie
10 918 713scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez

 • karlstrand

  Najczęściej słuchający
 • Zawulon

  Najczęściej słuchający
 • Dyanana

  Najczęściej słuchający
 • YV20

  Najczęściej słuchający