Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Ramin Djawadi

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Ramin Djawadi jest znany ze swych melodycznych i zapadających w pamięć tematów muzycznych. Jego kompozycje różnią się stylistycznie – komponuje zarówno klasyczne utwory na orkiestrę, lecz sięga także do muzyki elektronicznej, rockowe i innych nowoczesnych gatunków muzycznych. Ramin łącząc te elementy dokładnie rozważa emocjonalność i narracyjność każdej sceny. Trzykrotnie nominowany do Emmy oraz Grammy, Ramin Djawadi traktuje każdy nowy projekt jak wyzwanie.

Jego chwalony przez krytyków tytułowy motyw muzyczny z serialu HBO Gra o tron, stworzonego przez Dana Weissa i Davida Benioffa, jest jednym z najbardziej ikonicznych motywów stworzonych dla telewizji. Oprócz głównego motywu Ramin skomponował całą ścieżkę dźwiękową do wszystkich czterech sezonów serialu i obecnie pisze muzykę do piątego sezonu, którego premiera będzie miała miejsce 12 kwietnia 2015.

Ramin komponuje również muzykę do popularnego serialu Impresonalni Jonah Nolana w produkcji CBS. Ich współpraca będzie kontynuowana przy nowym serialu HBO Westworld, który zostanie zainaugurowany w 2015 r. Obecnie Djawadi pracuje z Guillermo del Toro komponując muzykę do drugiego sezonu serialu Wirus. Ich współpraca rozwinęła się po tym, jak Ramin skomponował muzykę do filmu del Toro Pacific Rim.

Inne prace Ramina to między innymi Skazany na śmierć (FOX) oraz Flash Forward: Przebłysk jutra (ABC), który otrzymał nominację do Emmy za „Najlepszą Muzykę w Serialu Telewizyjnym”.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

249 045słuchaczy w sumie
11 370 168scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez