Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Radio TOK FM

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Radio TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne. Stacja radiowa o charakterze informacyjno-publicystycznym, nadawana w dziesięciu dużych miastach Polski, a także za pośrednictwem Internetu.


Radio powstało w 1998 roku pod nazwą Inforadio, zarządzane przez spółkę Inforadio Sp. z o.o.(której udziałowcami byli Agora, CEB, Polityka i Infor). Po wygaśnięciu pierwszej koncesji w 2003 roku nowym właścicielem radia TOK FM zostały Agora SA i Wydawnictwo Infor Sp. z o.o. Od 2005 roku większościowym udziałowcem radia jest Agora SA.

Początkowo radio było rozgłośnią, w której główną część programu zajmowały serwisy informacyjne, bloki krótkich wiadomości politycznych i gospodarczych.

Po zmianie nazwy pod koniec 1998 roku na TOK FM przekształcono ją w stację informacyjno-dyskusyjną. Zrezygnowano z lektorów zastępując ich prezenterami komentującymi na żywo aktualne wydarzenia. Na antenie mogli także wypowiadać się dzwoniący słuchacze. Dyskusje połączono z pojawiającym się co 15 minut serwisem BBC.

3 marca 2003 roku przyjęto formułę programową pod hasłem Pierwsze Radio Informacyjne – całość ramówki wypełniona została przez serwisy informacyjne emitowane w ciągu dnia co 20 minut, a w nocy co godzinę. Wprowadzono również pasma publicystyczne z udziałem dziennikarzy.

Rozgłośnia pierwotnie miała swoją siedzibę w Śródmieściu Warszawy przy ulicy Wspólnej 61. Obecnie redakcja radiostacji mieści się przy ulicy Czerskiej 14 w Warszawie.

Trend słuchacza

1 159słuchaczy w sumie
38 667scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez