Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Psy Wojny

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

PSY WOJNY
Frederick Forsyth napisał niegdyś historię najemników walczących o eksploatację złóż platyny, odkrytych w pewnej biednej afrykańskiej republice. 19 lat temu Tomasz „Falon” Jaworski powołał do życia jedną z ważniejszych grup punk rockowych, która w ‘87 roku swój pierwszy koncert dała w salce katechetycznej w rodzinnym Jastrzębiu, uciekając przed komuną. Obydwu panów łączą…Psy Wojny.

Tym, co zjawiskowe w przypadku przedstawionego niżej artysty jest fakt, że Falon - działa. Permanentnie i wielobiegunowo. Całe swoje życie postawił na jedną kartę: na muzykę. I chyba właśnie Tomek najlepiej potwierdza ideę ukrytą pod pojęciem muzyki. Jeśli bowiem twórca - artysta „robi” muzykę niekoniukturalną, promując ją poprzez działania okołomuzyczne, to Tomek „Falon” Jaworski jest człowiekiem instytucją. Z honorem „wypina” się na te salony, które go nie chcą skutecznie „robiąc” swoje. To samotny jeździec z niesłabnącą zadymą we krwi i niezwykłą pokorą ducha. Ta istotna i rzadka zaleta jaką dysponuje twórca i lider Psów Wojny sprawia, że Falon nie tetryczeje, również a raczej przede wszystkim artystycznie, z upływem lat. O samym zespole także nie można powiedzieć, iżby miał posmak „odgrzewanego kotleta” - Psy Wojny zawsze jakoś tliły się w sensie artystycznym, w cieniu polskiego rocka. Nie jest to więc zespół uszyty na miarę jakichś cyklicznych powrotów gwiazdy, czego nie sposób już stwierdzić w przypadku modnej ostatnio rekatywacji grup punk rockowych, popularnych przed laty.

Wideo

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

3 296słuchaczy w sumie
127 695scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez