Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Projekt LR

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Projekt LR powstał w lutym 2009 roku w Warszawie, z myślą o tworzeniu muzyki niezależnej. Obecnie w skład zespołu wchodzi Lecter (Tomasz Herbrich) oraz Kłosu (Michał Kłosiński). Ich twórczość inspirowana jest głównie nurtem metalowo-industrialnym, chociaż nie stronią także od bardziej rave’owych rytmów. Nagrywane przez nich utwory są swego rodzaju eksperymentem i zabawą z dźwiękiem, co owocuje innym, ale wpadającym w ucho brzmieniem. Odnaleźć w nich można sporą dozę elektroniki, poprzeplatanej gitarowymi wstawkami. Od strony wokalnej jest mocny metalowy głos, przechodzący w czysty i melodyjny śpiew.

Zespół w trakcie swojej działalności zaliczył wiele udanych występów, m.in. na festiwalu „Muzyka na plan”, w którym tworzyli tło muzyczne do filmu „Nofseratu, symfonia grozy” oraz na warszawskim Postindustry Nacht Im Bunker.

Projekt LR ma na swoim koncie Longplaya „M3DYCYN4”, wypuszczonego w 2011 za pośrednictwem wytwórni Megatotal.pl. Z płyty tej pochodzi singiel „W13C3J”, do którego powstał oficjalny klip. Zespół ma również wydane w 2012 roku przez Purple Laboratories EP „God Bless All Murderers”. Z kolei z tej płyty pochodzi singiel „I Want it Now”, który można usłyszeć na składance Halotan Sampler 03. Po sieci krążą także ich dwie demówki: Insomnia i Pocisk. Są to wczesne nagrania z początków działalności zespołu.

Inspiracje to głównie nurt industrialowy, np Nine Inch Nails, Skinny Puppy czy Front Line Assembly, lecz trzeba tu dodać parę innych kapel z nurtu około-elektronicznego: The Prodigy, Depeche Mode czy Jean Michaele Jarre.


www.projektlr.c0.pl/

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

299słuchaczy w sumie
4 586scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm