Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Precz!

Zdjęcia

precz
  • 251
    scrobbli
  • 96
    słuchaczy
Niewiele osób przescrobblowało ostatnio Precz!.
Dowiedz się więcej o scrobblowaniu

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Łódź, PL (1993 – 1996, 1999 – 2000)

Zespół: Precz!
Data powstania: 1993
Lokacja: Łódź, PL
Gatunek:
Styl:

Oficjalny skład zespołu:

Indiana - śpiew
Kubano - śpiew
Kortan - gitara, bas
Helmut - bas, gitara
Dario - perkusja

Biografia:
Na początku 1993, w już nie-fabrycznej Łodzi - powstaje zespół Precz!. Muzycy zespołu od dawna są związani z wieloma grupami artystycznymi sceny alternatywnej i awangardowej. Jedną z nich jest grupa niezależnych artystów, okupujących łódzkie kamienice przy ulicy Jerzego - obecnie znana jako Otwarta Wystawa. Tam - w jednej z pracowni rzemiosł artystycznych - odbywają się pierwsze spotkania i próby zespołu w składzie: Indiana - śpiew, Kubano - śpiew, Kortan - gitara, Helmut - bas, Szmalec - perkusja. W krótkim czasie dochodzi do pierwszej sesji nagraniowej, a w rezultacie do realizacji EP Precz! z wami. Niedługo potem w 1994 Szmalca zastępuje Dario alias Paproch - perkusja. Kapela grywa dość intensywnie, po czym pod koiec 1995 zespół opuszcza Indiana i w Precz! pozostaje już tylko czterech panów. W tym czasie powstaje LP Precz! z miasta Łodzi, oraz SP Precz! z reklamą, liczne imprezy, występy oraz masa śmiesznych i dość dziwnych przygód. Wreszcie, po prawie trzyletniej działalności, w początkach 1996 - wyczerpani i znudzeni intensywnością i nadmiarem owych przygód - muzycy rozchodzą się każdy w swoją stronę.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

96słuchaczy w sumie
251scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm