Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Piotr Szczepanik

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Piotr Szczepanik (ur. 14 lutego 1942 roku w Lublinie), polski piosenkarz, kompozytor i aktor.

Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tam rozpoczął działalność artystyczną w kabarecie „Czart” i „Dren”. Debiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Znany z takich przebojów jak Żółte Kalendarze (autor tekstu: Jerzy Miller), Kochać , Goniąc kormorany (autorem obu tekstów jest Andrzej Tylczyński) i innych.

Na przełomie lat 60. i 70. XX w. wraz z B. Łazuką i J. Fedorowiczem prezentował popularny program estradowo-kabaretowy „Popierajmy się”. W latach 70. występował solo (przy akompaniamencie gitary) w programach muzyczno-poetyckich oraz z recitalami pieśni i romansów. Śpiewał także utwory A. Nowaka. Działał też jako aktor (zagrał m.in. tytułową rolę w telewizyjnej adaptacji Chama E. Orzeszkowej, 1979).

Od 1980 roku bard NSZZ „Solidarność” przez cały stan wojenny do 1989 roku. Minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. W 2005 członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Od 1992 występuje ponownie na estradzie z repertuarem poetyckim, piosenkami do wierszy m.in. B. Leśmiana, Cz. Miłosza czy A. Zagajewskiego.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

13 517słuchaczy w sumie
143 956scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez