Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Phil Collins

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Ur. 30.01.1951 r. w Londynie. W stosunkowo krótkim czasie zdobył popularność jako najsłynniejszy śpiewający perkusista. Przez wiele lat był członkiem rockowej grupy Genesis.

W 1974 r. Collins przejął mikrofon po Peterze Gabrielu, który opuścił zespół. Ukazanie się w 1981 r. pełnej osobistych zwierzeń płyty „Face Value” ugruntowało pozycję Collinsa jako autora znakomitych tekstów. Powstały w okresie rozpadu jego pierwszego małżeństwa album zawierał utwory, w których artysta wyrażał uczucia związane z nieudanym związkiem. Osią albumu było pełne niepokojącej mocy nagranie „In The Air Tonight” - utwór budujący napięcie stopniowo do momentu, w którym następuje potężna eksplozja perkusji. Singiel zajął drugie miejsce w Wielkiej Brytanii i znalazł się na Top 20 w Stanach. Sam album stał się światowym bestsellerem.

Mimo niezwykłego sukcesu, Collins włożył wiele wysiłku w przekonanie wszystkich, że nie ma zamiaru opuścić Genesis. W ciągu kolejnych dziesięciu lat nagrał z zespołem kolejne cztery albumy, równocześnie kontynuując karierę solową. W latach 1984-1990 Collins wylansował kolejno 13 przebojów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce Billboardu. Płyta „Hello, I Must Be Going” cieszyła się popularnością nie mniejszą od debiutu. Nowa wersja przeboju The Supremes, „You Can’t Hurry Love”, stała się kolejnym hitem Collinsa, dochodząc do szczytu brytyjskiej listy przebojów.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

1 528 125słuchaczy w sumie
23 309 248scrobbli w sumie
#366 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez