Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Pete Philly & Perquisite

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Pete Philly & Perquisite to hip-hopowy duet z Holandii. Pieter Monzon - Pete Philly, urodzony w Arubie w 1980 zajmuje się wokalami i tekstami, Pieter Perquin - Perquisite, urodzony w 1982 roku w Amsterdamie, odpowiada za produkcję.

Muzyka formacji określana jest jako hip-hop z domieszką jazzu, bluesa i soulu. Całość dzięki żywym instrumentom, ciekawym, inteligentnym rymom a także pozytywnym flow obala mit Holandii jako kraju ubogiego w dobry hip-hop.

Pete Philly i Perquisite rozpoczęli muzyczne kariery zanim spotkali się jesienią 2002. Zdecydowali się na kolaborację rok później, kiedy to wyszła ich pierwsza EP-ka The Mindstate EP. Debiutancki krążek Mindstate, który ujrzał światło dzienne w 2005 roku został okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych albumów w kategorii Dutch Hip-Hop w historii.

Duet zjednał sobie wielu fanów występując w Europie, USA a także Południowej Afryce. Kolejne sukcesy przyniosły single Mellow z gościnnym udziałem Senny Gourdou, Grateful, Insomnia czy Amazed. Ekipa z kraju tulipanów zdobyła nagrodę Essent Award i Zilveren Harp. Pete Philly i Perquisite byli także nominowani do Dutch MOBO Award czy prestiżowego Edison Award. 20 czerwca 2006 formacja drugi raz wystąpiła na A Campingflight to Lowlands Paradise Festival, tym razem jako New Generation Big Band.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

74 526słuchaczy w sumie
2 291 059scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez