Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Pendragon

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Jest rok 1978. W małej miejscowości Stroud, w angielskim hrabstwie Gloucestershire, gitarzysta Nick Barrett właśnie zapragnął założyć nowy zespół muzyczny. Mając w duszy muzykę zespołów art-rockowych, oraz będąc zapatrzonym w gitarowe popisy Davida Gilmoura, rozgląda się za muzykami, którzy chcieliby go wspomóc. Wkrótce do Nicka dołączają: Julian Baker (gitara elektryczna, wokal), Nigel Harris (perkusja) oraz Stan Cox (gitara basowa).

Ambitni, młodzi muzycy szybko starają się dążyć do stworzenia materiału, który mogliby grać na żywo. Nazywają siebie jako Zeus Pendragon, ale dość szybko okazuje się, że długa nazwa jest wyjątkowo niepraktyczna. Staje się to w momencie, gdy członkowie zespołu chcą wykonać koszulki t-shirt z logo zespołu. Pierwszy człon nazwy – Zeus, zostaje więc bezpowrotnie usunięty. Pendragon po mału zaczyna tworzyć swój własny repertuar, a wkrótce również nieśmiało koncertować po hrabstwie, z czasem zdobywając nawet popularność w okolicznych klubach. Czasy były ciężkie, dla muzyki wzorowanej na progresywnych dinozaurach, więc nie wszystkim się podobał mały rozgłos, co oczywiście było powodem wielu przetasowań w składzie zespołu. Dość powiedzieć, że w 1981 roku zespół grał w zgoła odmiennym personaljum, na które składali się: Nick Barrett (git, voc), John Barnfield (key), Peter Gee (bass) oraz Nigel Harris (perk). Ten skład dość szybko się scementował i był to bardzo twórczy okres zespołu.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

21 467słuchaczy w sumie
1 009 414scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez