Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Patty Pravo

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Patty Pravo (prawdziwe imię i nazwisko Nicoletta Strambelli) - włoska piosenkarka pop urodzona w Wenecji w 1948 roku.

W wieku 15 lat opuściła rodzinny dom i zamieszkała w Londynie. Następnie przeprowadziła się do Rzymu. Tam zaczęła pracować jako piosenkarka w klubie nocnym o nazwie Piper Club. W 1966 roku nagrała pierwszą piosenkę Ragazzo Triste („Smutny chłopak”), która odniosła spory sukces. Debiutancka płyta Patty ukazała się w 1968 roku. Następne lata przyniosły kolejne przebojowe single i udane albumy.

Piosenkarka zaczęła też występować w licznych programach rozrywkowych, a w latach 70. miała też swój własny program pt. Bravo Pravo emitowany we francuskiej telewizji. W 1978 wystąpiła we włoskim programie Stryx, gdzie u boku takich gwiazd, jak m.in. Amanda Lear wykonywała w każdym odcinku jedną piosenkę. Nosiła tam egzotyczne kostiumy, które wywoływały jednocześnie zachwyt i prowokacje.

W latach 80. artystka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, odkładająć nieco na bok karierę muzyczną. W 1992 roku została aresztowana za posiadanie narkotyków. Dwa lata później wyjechała do Chin, gdzie wystąpiła przed ogromną, ponad miliardową publicznością. Tam też nagrała swój album Ideogrammi. Wyrafinowana w brzmieniu płyta okazała się ogromnym sukcesem. Obecnie co jakiś czas wydaje nowy album.

Albumy

1968: Patty Pravo
1969: Concerto Per Patty
1971: Bravo Pravo
1971: Di Vero In Fondo
1971: Per Aver Visto Un Uomo Piangere E Soffrire Dio Si Trasformò In Musica E Poesia
1972: Sì… Incoerenza
1973: Pazza Idea

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

59 033słuchaczy w sumie
428 487scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez