Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Paramore

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Paramore to rockowa formacja ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie, w skład zespołu wchodzą: Hayley Williams (wokal prowadzący/keyboard), Jeremy Davis (gitara basowa) oraz Taylor York (gitara prowadząca/rytmiczna).
Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy wokalistka Hayley Williams przyjechała do miasta Franklin i poznała braci Farro. W tym samym czasie Williams wraz z czwartym członkiem zespołu - Jeremim Davisem - grała w zespole The Factory.

Początek zespołu Paramore to rok 2004. Od tej pory grupa miała okazję występować na kilku festiwalach. Po otrzymaniu nagrań demo, na jeden z takich występów przyjechał szef wytwórni Fueled by Ramen - John Janick. Zachwycony nową formacją, zaproponował im kontrakt, który Paramore podpisali w kwietniu 2005 roku.
Ich pierwszy występ odbył się w kościele (wszyscy członkowie są chrześcijanami i mają w zwyczajów modlić się wspólnie przez wyjściem na scenę). Ich pierwszy wspólny utwór nosił nazwę „Conspiracy”. Nazwa „paramore” nie oznacza niczego konkretnego – może kojarzyć się z „paramour” (ang. „kochanek”); było to panieńskie nazwisko matki przyjaciela grupy. Debiutancki album zespołu „All We Know Is Falling” został wydany w 2005 roku przez wytwórnię Fueled By Ramen. Utwór „All We Know” został napisany, gdy z zespołu odszedł na parę miesięcy basista, Jeremy Davis, który nie wierzył w sukces grupy (Zachary miał wtedy jedynie czternaście lat!). W zespole nie było również Taylora Yorka, który musiał zrezygnować z Paramore na rzecz szkoły, gdy grupa stała się znana na lokalnej scenie.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

2 118 099słuchaczy w sumie
153 280 984scrobble w sumie
#62 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.