Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Pandemonium

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Istnieje przynajmniej kilka zespołów o tej nazwie:

1) Polski zespół black death metalowy powstały w roku 1989 roku. Założycielami byli: Paul (gitara i wokal) oraz Peter aka Żuber (perkusja). Wraz basistą Simonem w roku 1990 nagrywają pierwszy oficjalny materiał „Reh-demo” zawierające trzy kompozycje własne oraz cover Samael`a „Into the Pentagram”.
W 1992 wydają pierwsze demo „Devilri”. Po wydaniu tego materiału z zespołu odchodzi Simon, a jego miejsce zajmuje Jack (Hazael).

Pierwszy, pełnometrażowy album zostaje wydany w 1994 pod tytułem „The Ancient Catatonia”. Do składu dochodzi drugi gitarzysta Quack (Hate). Z zespołu odchodzi Peter, a jego miejsce zajmuje Karol (Imperator).
Pod koniec ‘95 wydana zostaje płyta „Pandemonium”. Po jej nagraniu następuje kryzys w zespole i działalność zostaje zawieszona na 3 lata.
W 1999 ukazuje się album „From Oblivion” ze zmienionym składem. Paul, Mittloff (perkusja,Hate), Mike (basista) i Dominic (gitara). Z Pandemonium żegna się drugi gitarzysta , którego miejsce zajmuje V-AC.
Rok 2002 owocuje w nową płytę „Gat Etemmi” z udziałem klawiszowca Roberta Srzednickiego i dodatkowego wokalu Ewy Frakstein. Z powodu nieporozumień, z zespołu odchodzi Mittloff a zespół zapada w letarg na kilka miesięcy.
Reaktywacja w składzie Paul, Mike i Mark, który przejął obowiązki drugiego gitarzysty. Perkusistę zastąpiły bębny elektryczne i tak o to powstał w roku 2004 przesycony elektroniką „The Zonei”.
Po dwóch latach nastąpiły kolejne zmiany w składzie. Perkusję przejął Szymon (Alienacja, Abysal), natomiast nowym basista zostaje Michael (Nihilist).

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

14 080słuchaczy w sumie
195 191scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez