Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Pan Stian

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Pan Stian to tak naprawdę Sebastian Pypłacz.

W 2004 roku stworzył grupę Trafri, która skupiała się początkowo wokół kwartalnika internetowego – Magazyn Wolnych Myśli. W ciągu następnych lat brał udział w projektach artystycznych, wieczorach autorskich, a kilka z jego wierszy zostały wydane w zbiorczych tomikach skupiających młodych śląskich poetów.

W 2009 roku ukazał się debiutancki materiał muzyczny, wydany pod szyldem Pan Stian. Kilka Minut EP zawiera wiele elementów ambientu, muzyki psychodelicznej i gitarowej. W tym samym roku próby rozpoczęła koncertowa inkarnacja projektu – Pan Stian Trio.

Rok 2010 rozpoczął się od improwizowanego występu Pan Stian & ZGP w Zabrzu. Pan Stian Trio zagrało w pierwszej połowie roku kilka koncertów, po czym rozpoczęło nagrywanie nowych piosenek. W czerwcu Sebastian wraz z Pawłem Osowskim grają na pierwszej edycji festiwalu wRacku. W listopadzie zaczyna prace nad solowym audio-wizualnym projektem Meet The Ambient. W grudniu na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Ślaskiego, odbywa się premiera muzyki do filmu niemego Erotikon. Pod koniec roku ukazuje się pierwszy singiel promujący i zapowiadający ambientowe wydawnictwo – Prequel to our meeting.

Wzmianki o projekcie Pan Stian ukazały się na łamach Gazety Wyborczej, TVN Warszawa, Ultramaryny, Antyradia, Radia Egida, Megaffonu i w wielu innych mediach.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

293słuchaczy w sumie
1 885scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • qlX

  http://www.lastfm.pl/event/1826418+Pływalnia+Artystyczna+%234

  3 II 2011 Odpowiedz
 • magnetoffon

  "Cafe solitudine" zgadzam się chyba najlepsze do tej pory :):)

  8 III 2010 Odpowiedz
 • Julinka

  "Cafe solitudine" wymiata, po prostu :)

  2 XII 2009 Odpowiedz
 • turkutek22

  Też skojarzyłam Twoją muzykę ze ścianką :) ale to dobrze jeśli chodzi o moją opinię , powodzenia życzę i wielu słuchaczy , bardzo ciekawą,mroczną muzykę tworzysz pasuje idealnie do tekstów, które podobają mi się w tym całym projekcie najbardziej:)

  24 IX 2009 Odpowiedz
 • time_for_juho

  Hej, posłuchałem utworu Terabajt. Muzyka i tekst bardzo dobre. Brzmienie przypomina klimatem nagrania zespołu Ścianka. Lirycznie kojarzy mi się z Tworzywem Sztucznym. Bardzo fajny utwór. Polecam poeksperymentować jedynie z recytacją w trochę innym kierunku. Delay jest odrobinkę przedobrzony, a głos lektora mało ciekawy. Myślę że zmiana maniery recytacji (szept, zmiana akcentu, półkrzyk, ew. całkowita zmiana lektora), czytanie odtwarzane z bardzo starego magnetofonu, albo nałożenie delikatnego efektu "hiss" albo "megafon", już wniosłaby w ten utwór tą "miodność", której mu, jak dla mnie, jeszcze trochę brakuje ;) Pozdrawiam i życzę szczęścia :)

  24 VI 2009 Odpowiedz
 • bukapaczy

  powiem ci, że masz kozackie te zdjęcie :))

  24 VI 2009 Odpowiedz
 • nippon-san

  dark ambient :D:D:D

  17 VI 2009 Odpowiedz

Najczęściej słuchane przez