Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Pan Stian

Zdjęcia

1

Słuchaj, kup lub poleć

Kup

 • 1 885
  scrobbli
 • 293
  słuchaczy

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Pan Stian to tak naprawdę Sebastian Pypłacz.

W 2004 roku stworzył grupę Trafri, która skupiała się początkowo wokół kwartalnika internetowego – Magazyn Wolnych Myśli. W ciągu następnych lat brał udział w projektach artystycznych, wieczorach autorskich, a kilka z jego wierszy zostały wydane w zbiorczych tomikach skupiających młodych śląskich poetów.

W 2009 roku ukazał się debiutancki materiał muzyczny, wydany pod szyldem Pan Stian. Kilka Minut EP zawiera wiele elementów ambientu, muzyki psychodelicznej i gitarowej. W tym samym roku próby rozpoczęła koncertowa inkarnacja projektu – Pan Stian Trio.

Rok 2010 rozpoczął się od improwizowanego występu Pan Stian & ZGP w Zabrzu. Pan Stian Trio zagrało w pierwszej połowie roku kilka koncertów, po czym rozpoczęło nagrywanie nowych piosenek. W czerwcu Sebastian wraz z Pawłem Osowskim grają na pierwszej edycji festiwalu wRacku. W listopadzie zaczyna prace nad solowym audio-wizualnym projektem Meet The Ambient. W grudniu na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Ślaskiego, odbywa się premiera muzyki do filmu niemego Erotikon. Pod koniec roku ukazuje się pierwszy singiel promujący i zapowiadający ambientowe wydawnictwo – Prequel to our meeting.

Wzmianki o projekcie Pan Stian ukazały się na łamach Gazety Wyborczej, TVN Warszawa, Ultramaryny, Antyradia, Radia Egida, Megaffonu i w wielu innych mediach.

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

293słuchaczy w sumie
1 885scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • qlX

  http://www.lastfm.pl/event/1826418+Pływalnia+Artystyczna+%234

  3 II 2011 Odpowiedz
 • magnetoffon

  "Cafe solitudine" zgadzam się chyba najlepsze do tej pory :):)

  8 III 2010 Odpowiedz
 • Julinka

  "Cafe solitudine" wymiata, po prostu :)

  2 XII 2009 Odpowiedz
 • turkutek22

  Też skojarzyłam Twoją muzykę ze ścianką :) ale to dobrze jeśli chodzi o moją opinię , powodzenia życzę i wielu słuchaczy , bardzo ciekawą,mroczną muzykę tworzysz pasuje idealnie do tekstów, które podobają mi się w tym całym projekcie najbardziej:)

  24 IX 2009 Odpowiedz
 • time_for_juho

  Hej, posłuchałem utworu Terabajt. Muzyka i tekst bardzo dobre. Brzmienie przypomina klimatem nagrania zespołu Ścianka. Lirycznie kojarzy mi się z Tworzywem Sztucznym. Bardzo fajny utwór. Polecam poeksperymentować jedynie z recytacją w trochę innym kierunku. Delay jest odrobinkę przedobrzony, a głos lektora mało ciekawy. Myślę że zmiana maniery recytacji (szept, zmiana akcentu, półkrzyk, ew. całkowita zmiana lektora), czytanie odtwarzane z bardzo starego magnetofonu, albo nałożenie delikatnego efektu "hiss" albo "megafon", już wniosłaby w ten utwór tą "miodność", której mu, jak dla mnie, jeszcze trochę brakuje ;) Pozdrawiam i życzę szczęścia :)

  24 VI 2009 Odpowiedz
 • bukapaczy

  powiem ci, że masz kozackie te zdjęcie :))

  24 VI 2009 Odpowiedz
 • nippon-san

  dark ambient :D:D:D

  17 VI 2009 Odpowiedz

Najczęściej słuchane przez