Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

PORK PORES PORKINSON (Trzeci Wymiar)

Tagi

Biografia

Pork Pores Porkinson – „Trzy osoby wbite w jedną”

Krzysztof Borkusz (ur. 30 października 1980 roku w Świebodzicach)- Raper.
Razem z Nullem, Szadem i Dj Sph założyciel grupy muzycznej „Trzeci Wymiar”, który na koncie ma trzy albumy studyjne. Czwarty album grupy w trakcie produkcji.

Pomysł na uprawianie ulicznej poetyki wziął się od deskorolki. Poprzez Sepulture i Biohazard do Cypress Hill, Beastie Boys i Wu Tang Clan’u.

W 1999 roku powstała W-Klika i chyba od tej wzmianki powinno się zacząć. Pork Pores Porkinson i Maryo nagrywają swój pierwszy kawałek, który trwał 12 i pół minuty do tego nagrany na setkę, który do dziś jest pamiętnym początkiem w oczach rapera. Spod szyldu W-Kliki powstało jeszcze 6 numerów, które rozeszły się w sposób naturalny po rodzinnym mieście rapera czyli Wałbrzychu. Z biegiem czasu sytuacja ewoluowała. W-Klika zmieniła nazwę na Tora Tora Skład.
W sierpniu 2001 roku po debacie na Festiwalu w Żarowie Pork i Nullo nagrali wspólny numer „Status Quo” do którego dograł się Szad, a skreczami zajął się Dj Sph. Utwór ten wyszedł na tyle dobrze, że raperzy postanowili stworzyć ich więcej i tak się zaczeło. W tym czteroosobowym składzie jeszcze pod nazwą „Peoeteik” powstała pierwsza demówka, która została rozesłana po wytwórniach. Zespół przyjął ofertę Cameya, która była najbardziej konkretna, a zespół zmienił nazwę na „Trzeci Wymiar”.


Trzeci Wymiar – „Cztery Pory Rapu” 2003

Wideo

Trend słuchacza

327słuchaczy w sumie
1 834scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Najczęściej słuchane przez