Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

PIN

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

PIN to polski zespół muzyczny z Chorzowa założony w 2003 roku przez wokalistę Andrzeja Lamperta (dwukrotnego laureata „Szansy na sukces”, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach), gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca Aleksandra Woźniaka. W zespole grają również gitarzysta Erwin Rudy oraz perkusista Wojtek Fedkowicz. Muzycy określają swoją muzykę jako „soft rock”. 20 sierpnia 2005 roku została wydana ich debiutancka płyta 0001, na której znalazły się znane piosenki, takie jak „Bo to co dla mnie” (ballada, która stała się Przebojem Lata 2005), „Odlot Aniołów”, czy poświęcony papieżowi Janowi Pałwowi II utwór ” 2 kwietnia 2005”. Na płycie „Święta święta 3” można usłyszeć „Święty czas” w wykonaniu PIN-u. W 2006 roku na Festiwalu w Sopocie piosenką „Wina mocny smak” zespół zajął IV miejsce.


Dyskografia:
„0001” - 2005
„Muzykoplastyka” - 2008

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

33 741słuchaczy w sumie
425 098scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez

 • michj36

  Najczęściej słuchający
 • Wuffle

  Najczęściej słuchający
 • ewa273

  Najczęściej słuchający
 • Nut_K_a

  Najczęściej słuchający