Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Nana Mouskouri

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Nana Moskori (gr.Νάνας Μούσχουρη) ur. 13.10 1934 na Krecie. Europejska piosenkarka pochodzenia greckiego.
W 1959 wzięła udział w Festiwalu Piosenki Greckiej gdzie jej piosenka Kapou Iparchi Agapi Mou zdobyła pierwsze miejsce. Niemieckojęzyczny utwór Białe róże z Aten stał się hitem w Niemczech i osiągnął nakład miliona sprzedanych płyt. W 1962 roku spotkała amerykańskiego producenta Quincy Jonesa z którym nagrała album The Girl From Greece Sings podczas sesji w Nowym Jorku. W 1963 opuściła Grecję by zamieszkać na stałe w Paryżu. W tymże roku wystąpiła na konkursie Eurowizji w Luksemburgu wykonując piosenkę A` Force de Prier. Utwór ten stał się międzynarodowym przebojem dzięki któremu zdobyła nagrodę Grand Prix du Disque we Francji. W 1965 roku nagrała angielskojęzyczną płytę Nana Sings, która przykuła uwagę znanego producenta Harrego Belafonte z którym odbyła turnie w 1966 roku. Jej kolejny francuskojęzyczny album Le Jour Ou` la Colombe z 1967 roku wyniósł ją do statusu supergwiazdy we Francji. Album zawiera najsłynniejsze wykonanie piosenki Guantanamera. W 1968 roku prowadziła program rozrywkowy Nana and Guests w brytyjskiej telewizji. W 1969 roku ukazał się brytyjski long-play artystki Over and Over.

W latach 70. i 80. XX-wieku Nana Mouskouri wydawała liczne albumy a także odbywała liczne trasy koncertowe w Europie, USA i Kanadzie. Wiele z jej utworów zajmowało wysokie pozycje w rankingach. W latach 90. poświęciła się działalności politycznej i charytatywnej.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

101 474słuchaczy w sumie
985 358scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez