Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Muniek

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Zygmunt „Muniek” Staszczyk (ur. 5 listopada 1963 w Częstochowie) – współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, w początkowym okresie basista zespołu T.Love , z którym pozostał najsilniej związany, oraz producent ich ostatniej płyty I hate rock’n’roll. Współpracował z wieloma artystami i zespołami(Maanam, Happysad, Kasia Nosowska, Pidżama Porno). Napisał piosenkę „Luźny Yanek” do Filmu „Superprodukcja”. Jako jedyny jest w zespole od początku. Absolwent częstochowskiego IV LO oraz polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

„Muniek” – pierwszy album studyjny Muńka Staszczyka został wydany 15 marca 2010

Przed założeniem T.Love udzielał się w zespole Atak, przekształconym następnie w Opozycję. W późniejszym okresie uczestniczył w projektach Paul Pavique Movement, Szwagierkolaska oraz Rege Inna Polish Stylee. W tym ostatnim, razem z muzykami z Habakuka, wykonywał polskie i światowe przeboje muzyki punk i reggae. Autor książki wspomnieniowej Dzieci rewolucji oraz tomiku poezji g.

Wychowywał się na Częstochowskiej dzielnicy, Rakowie. Gdy w piosence „King” śpiewa o „mieście świętej wieży”, ma na myśli właśnie Częstochowę.

Jest żonaty z Martą. Ma syna Jana (ur. 1990) (to własnie on, podczas jednej z przechadzek po parku podsunął mu pomysł na nagranie „Jazz nad wisłą” z płyty „I Hate Rock’n’Roll”) i córkę Marysię (ur. 1993).

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

16 051słuchaczy w sumie
261 529scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez