Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Mira Kubasińska

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Mira Kubasińska (ur. 8 września 1944 w Bodzechowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego, zm. 25 października 2005 w Otwocku) – polska wokalistka blues rockowego zespołu Breakout.

Przed szerszą publicznością zadebiutowała w wieku 8 lat. Występowała w rzeszowskim kabarecie „Porfirion”. W roku 1963 wraz z Tadeuszem Nalepą występowała na II „Festiwalu Młodych Talentów” w Szczecinie.[1] Sławę zdobyła podczas występów z zespołem Blackout (od roku 1965), przekształconym następnie w grupę Breakout. Jej największe i najbardziej znane przeboje pochodzą z pierwszej płyty grupy Breakout zatytułowanej Na drugim brzegu tęczy, były to „Na drugim brzegu tęczy”, „Poszłabym za tobą” „Gdybyś kochał, hej”. Jako wokalistka wzięła także udział w nagraniu płyt 70a, Mira, Ogień, NOL, Żagiel ziemi, ZOL.

Po rozwiązaniu grupy w 1982 Kubasińska wycofała się z estrady, tylko okazjonalnie pojawiając się na wspomnieniowych imprezach muzycznych, jak np. Old Rock Meeting w Operze Leśnej w 1986 i 1987 roku. Od 1994 roku stale współpracowała ze szczecińskim zespołem After Blues. Początkowo opracowała wspólnie z zespołem nowe wersje swoich starych utworów z czasów Breakoutu, później zaczęła śpiewać także nowe kompozycje[2]. W latach 90. i na początku XXI wieku koncertowała również z takimi zespołami, jak Kasa Chorych, K.G. Band i Bluesquad.

Artystka trafiła do szpitala 22 października ok. godz. 11, po 3 dniach 25 października ok. godz. 18 zmarła na udar mózgu.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

1 454słuchaczy w sumie
21 368scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez