Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Michał Lorenc

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Michał Lorenc (ur. 5 października 1955 w Warszawie), polski kompozytor muzyki filmowej.

Jeden z najbardziej znanych i utalentowanych kompozytorów muzyki filmowej młodego pokolenia. Popularny i wielokrotnie nagradzany za muzykę filmową. W 1998 roku, na XXIII FPFF w Gdyni pojawiło się aż 6 obrazów do których tworzył muzykę (Złoto dezerterów, Zabić Sekala, Amok, Nic, Przystań i Fotoamator). Mimo że nie ma żadnego formalnego przygotowania do tej pracy, jego muzyka buduje niezapomniany nastrój wielu filmów i seriali. W latach siedemdziesiatych był znanym w kregu piosenki turystycznej autorem,bardem,znanym z piesni,które są spiewane w kregu studenckim do dziś,jak np.”Blues kolejowych mostów”. W 1973 r. w wieku 18 lat przyłączył się na krótko do Wolnej Grupy Bukowina(Galicja Wschodnia),a także zalozył Dudy Wzdęte… Zadebiutował pisząc w 1982 roku muzykę do Przyjaciół Andrzeja Kostenki. Przepustką do wielkiej sławy była współpraca z Maciejem Dejczerem, który powierzył mu w 1989 r. zadanie napisania muzyki do filmu 300 mil do nieba. Jego kariera nabrała tempa po udziale w takich pojektach filmowych: Psy (Władysław Pasikowski), Prowokator (Krzysztof Lang), Bandyta (Maciej Dejczer). Lorenc jest już trzykrotnym laureatem nagrody Złotych Lwów gdyńskiego festiwalu. W 1992 r.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

18 548słuchaczy w sumie
1 425 995scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez