Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Michał Bajor

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Od dzieciństwa związany ze środowiskiem scenicznym w Opolu gdzie jego ojciec Ryszard Bajor był aktorem w teatrze lalek. Pobierał lekcje tańca oraz gry na fortepianie. Dziecięcy debiut aktorski miał miejsce w Czerwonym Kapturku gdzie zagrał Wilka. W 1970 roku zadebiutował na eliminacjach festiwalu w rodzinnym mieście Opolu. W 1973 wygrywa na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze brawurowym wykonaniem piosenki „Siemionowna”, po czym zostaje zaproszony do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W latach 1975-1976 bierze udział w koncertach razem z orkiestrami Henryka Debicha i Stefana Rachonia. Karierę filmową rozpoczyna w 1975 roku u Agnieszki Holland w filmie Wieczór u Abdona razem z gwiazdą Beatą Tyszkiewicz. Zostaje przyjęty do PWST w Warszawie. Podczas studiów w 1979 roku występuje w warszawskim Teatrze Ateneum w sztuce „Equus” Petera Shaffera. Z teatrem tym współpracuje do 1994 roku. Studia aktorskie kończy w 1980 roku. W następnych latach występuje w filmach z reżyserami Filipem Bajonem, Barbarą Sass, Edwardem Żebrowskim, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Kieślowskim. W 1988 roku bierze udział w nominowanym do Oscara filmie Istvána Szabó Ilanusen u boku Klausa-Marii Brandauera. W 1987 roku nagrywa swoją pierwszą muzyczną płytę Michał Bajor Live. Wykonuje tam utwory m.in. francuskiego autora Jacquesa Brela z którym wiąże swoją dalszą sceniczną karierę. W 1993 występuje w Teatrze Buffo u Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

15 747słuchaczy w sumie
740 013scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • bodoista

  Wychowałam się na jego muzyce. Słucham do dziś. :)

  24 VI 2014 Odpowiedz
 • KarlaBeatles

  boski.

  30 VII 2013 Odpowiedz
 • ika55

  Michał to po prostu mistrz ! Słucham go od bardzo wielu lat.....Każdy utwór jest inny,wspaniale przekazuje uczucia, wartość tak tekstową jak i muzyczną( nie przeszkadza kapeli,a ona jemu). Jest szalenie skromnym , ciepłym człowiekiem,zawsze ma czas dla swoich fanów..... Ma to coś za co go "kochamy". ika55

  18 VII 2012 Odpowiedz
 • BozekVooDoo

  uwielbiam!

  13 II 2012 Odpowiedz
 • Kilmoonie

  Heh, Bajor... Szacunek dla niego, piosenka ,,chwila" czyni cuda, Wystarczyła jedna noc by sąsiedzi zrozumieli że nie żyją sami na świecie. Twórczość M.Bajora świetnie ich wychowała. Aż z szacunku do artysty kupiłem płytę(Za kulisami z 2004 roku). Nie jest to moje brzmienie, być może mam nie dość wysublimowany gust, może jestem nazbyt prymitywny ale ta muzyka na dłużej mnie denerwuje. Niemniej dydaktyczna rola M.Bajora jaką odegrał w moim życiu sąsiedzkim kwalifikuje go do tego by znaleźć się w mojej bibliotece.

  11 II 2012 Odpowiedz
 • XevildollX

  Cuuuud!!! <3

  28 XI 2011 Odpowiedz
 • lilusia89

  Miałam okazję być na recitalu od Piaf do Garou- po prostu coś pięknego to było. Raj dla uszu.

  1 XI 2011 Odpowiedz
 • neon_25

  Płyta "Od Piaf do Garou" jest piękna. :)

  17 X 2011 Odpowiedz
 • DzikieWino

  To jest prawdziwa sztuka. Moja fascynacja Panem Bajorem trwa już 8 lat. Jest niezwykłą osobowością, a każdy jego występ to święto! Mam kilka płyt. Dzisiaj zaczęły mi się scroblować, bo zmieniłam odtwarzacz:) Tak sobie myślę, że progress, którego słucham najwięcej, z poezją ma jednak coś wspólnego. W rocku progresywnym też zdarzają się często bardzo ambitne teksty.

  7 IX 2011 Odpowiedz
 • Vallaor

  Dopiero co odkryłem muzyczne wcielenie Bajora, dotychczas znałem go jako znakomitego aktora charakterystycznego ("Medium", "Alchemik"). Polski przemysł filmowy traktuje go po macoszemu, nie oferując ról na miarę jego talentu. Jak dobrze, że realizuje się w pełni w świecie muzyki. Dysponuje wspaniałym, pełnym emocji głosem, a jego doświadczenie aktorskie umożliwia błyskotliwą interpretację tekstów. Płyt w dyskografii ma sporo, co wielce mnie cieszy!

  23 VI 2011 Odpowiedz
 • PsotaKrecik

  Miałam okazję być na Jego koncercie, gdzie śpiewał piosenki Grechuty i Kofty... coś niesamowitego... jego adaptacje są cudowne... głos i całe zaangażowanie w występ... oby więcej takich artystów!

  6 VI 2011 Odpowiedz
 • minstrelka

  Dziś zawitał do Bydgoszczy. Pięknie było. Jak co roku.

  30 V 2011 Odpowiedz
 • ekscentryczna47

  Jak to dobrze, że są tacy ludzie!!!! <3

  17 V 2011 Odpowiedz
 • KlaudinEK

  Nie chcę więcej ♥

  8 IV 2011 Odpowiedz
 • ANETA_WAWA

  Niezwykły talent wokalny i po stokroć talent interpretacyjny !

  25 III 2011 Odpowiedz
 • hmhmh

  16 XII 2010 Odpowiedz
 • Klaralag

  Czysty geniusz, klasa i niesamowity styl! [2]

  30 XI 2010 Odpowiedz
 • zbizu

  Barwa Twoich Slow jest extra!

  15 XI 2010 Odpowiedz
 • aperfectcarmen

  Wspaniały. Widziałam 3 razy, teraz patrzę że w trasie i aż mnie skręca że nie będę go mogła na razie znów zobaczyć.

  6 X 2010 Odpowiedz
 • Wussdaplan

  Jeff !!

  17 VII 2010 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 81

Najczęściej słuchane przez