Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Mentally Blind

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Mentally Blind to Groove’owa kapela z Sieradza i Zduńskiej Woli. W ich muzyce słychać również wpływy nurtów core oraz progresywy.

Rozpoczęcie ich działalności przypada na wakacje 2009. Wtedy to Filip Mieszkalski (bass) i Damian Krzyżanowski (gitara) postanowili założyć kapelę. Pierwsze próby odbywały się w domu ówczesnego perkusisty, Krzysztofa Szaflika. Zespół uzupełniał drugi gitarzysta, Stanisław Muszyński.

Po kilku próbach skład rozpadł się. Stanisław odszedł z zespołu, a miejsce Krzyśka zajął Paweł Majczak. Po kilku próbach zrezygnował on jednak ze współpracy ze względu na odmienne poglądy co do wykonywanej przez zespół muzyki. Kolejnym perkusistą był Karol Bednarski ze Zduńskiej Woli, ale i on zrezygnował ze współpracy z Mentally Blind. Ostatecznie w październiku 2009 roku miejsce perkusisty w zespole zajął Mikołaj Wawrzyniak, który grał z Mentally Blind do roku 2014 . Po znaleźieniu perkusisty zespół rozpoczął poszukiwanie gitarzysty. Po nieudanych próbach Filip zrezygnował z funkcji basisty, by samemu zacząć grać na gitarze. Puste miejsce basisty wypełnił Marcel Cieślik. Kwestia wokalu rozwiązała się wraz z dołączeniem do składu Damiana Szafrańskiego. W takim składzie Mentally Blind zagrało kilka koncertów. Niestety, po raz kolejny powrócił problem różnych zdań co do wizji wykonywanej w zespole muzyki. Odmienne zdania doprowadziły do zakończenia współpracy z Damianem Szafrańskim, a jego funkcję przejął Filip.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

475słuchaczy w sumie
4 561scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez