Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Massive Attack

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Massive Attack - brytyjski zespół muzyczny. Najważniejsza grupa jeśli chodzi o nurt w muzyce elektronicznej zwany trip-hopem i jeden z bardziej znanych brytyjskich zespołów pierwszej połowy lat 90. Przez ponad 10 lat miał trzech stałych członków oraz wielu współpracowników.

Gruntem dla założenia zespołu był duży soundsystem o nazwie Wild Bunch działający w Bristolu. Jego członkowie mieszali bardzo wiele gatunków muzycznych, co dało o sobie znać w dziełach Massive Attack. Podczas występów Wild Bunch w różnych klubach Bristolu dojrzewała idea muzyczna, a także poznawali się ludzie, którzy stworzyli potem najważniesze grupy należące do gatunku trip-hop (tego określenia nie lubią członkowie MA) lub inaczej Bristol sound: Tricky, Portishead, Sneaker Pimps, Morcheeba. W tym czasie założyciele Massive Attack poznali też twórców dubu i reggae, których wpływ jest bardzo widoczny na dwóch pierwszych albumach i z którymi potem współpracowali: Mad Professora i Horace’a Andy’ego. Za datę powstania zespołu uważa się 1987, kiedy dwaj członkowie Wild Bunch - Andrew Vowles „Mushroom” i Grant Marshall „Daddy G” zaangażowali się w tworzenie muzyki wraz z malarzem graffiti o ksywie 3D - Robertem del Naja.

ALBUMY:
Blue Lines (1 czerwca 1991)
Protection (26 września 1994)
No Protection (17 lutego 1995) - remixy Protection
Mezzanine (20 kwietnia 1998)
100th window (10 lutego 2003)
Danny the Dog (11 października 2004) - soundtrack filmowy
Heligoland (8 lutego 2010)

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

2 425 342słuchaczy w sumie
103 936 422scrobbli w sumie
#125 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez