Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Maroon 5

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

W drugiej połowie lat 90 tych czwórka przyjaciół z Los Angeles, grająca na domowych imprezach pod nazwą Kara’s Flowers, postanowiła związać z muzyką swoją przyszłą, profesjonalną karierę i wydać płytę.
Pomimo tego, iż chłopcy musieli jednocześnie zbierać materiał na krążek i uczęszczać do ogólniaka, płyta wkrótce znalazła się na sklepowych półkach. The Fourth World, bo tak nazywał się krążek wydany przez wytwórnię Reprise, nie cieszył się jednak wielkim zainteresowaniem i Kara’s Flowers zakończyli współpracę z tym wydawcą w 1999 roku.

W międzyczasie do grupy przyjaciół dołączył James Valentine i czwórki muzyków zrobiła się piątka, co zostało oddane w nowej nazwie - Maroon 5.
Formacja, nie zrażona brakiem sukcesu, nie przestała grać i zauważona na jednym z występów przez agentów z wytwórni Ocotone Records podpisała kontrakt z nowym wydawacą. Skutkiem współpracy było wydanie, w czerwcu 2002 roku, pierwszej płyty Maroon 5 - Songs About Jane. Następne półtora roku to czas intensywnej promocji płyty powiązanej z trasami koncertowymi w Ameryce i Europie.

Grupa jest znana przede wszystkim z takich hitów jak: „Harder to Breathe”, „This Love”, „She Will Be Loved”, „Sunday Morning”, czy „Makes Me Wonder”

Wydany w 2002 roku album „Songs about Jane” nie odniósł początkowo wielkiego sukcesu, ale dzieki singlowi „This Love” muzycy zostali zauważeni przez wiekszą publiczność. Album osiagnął status złotej, platynowej i podwójnej platyny. Zespół w 2005 roku wydał „Live: Friday The 13th”, na której znalazł się ostatni koncert, który odbył sie 13 maja w Santa Barbara w Californii. z ich długiej trasy koncertowej.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

3 167 525słuchaczy w sumie
99 074 133scrobble w sumie
#5 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez