Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Maroon 5

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Maroon 5 to amerykański zespół pop rockowy, pochodzący z Los Angeles w Kalifornii. Grupa uformowała się w 1994 r. pod nazwą Kara’s Flowers, a jej członkowie chodzili wówczas do liceum. Byli to Adam Levine (wokal, gitara), Jesse Carmichael (gitara, wokal), Mickey Madden (bas) i Ryan Dusick (perkusja). Nazwa zespołu pochodziła od imienia dziewczyny, która była obiektem westchnień ze strony całej czwórki. Zespół podpisał kontrakt z Reprise Records i wydał album The Fourth World w 1997, jednak po jej miernym odbiorze panowie rozstali się z wytwórnią i rozpoczęli naukę na studiach.

W 2001 r. zespół zreorganizował się wraz z nowym gitarzystą Jamesem Valentine, obierając nowy kierunek, pod nową nazwą – Maroon 5. W tym czasie Carmichael odstawił gitarę i zaczął grać na klawiszach, które stały się później jego głównym instrumentem. Po tych zmianach zespół podpisał kontrakt z Octone Records i wydał debiutancki krążek, Songs About Jane, w czerwcu 2002 r. Główny singiel z tej płyty, ‘’Harder to Breathe’’ utrzymywał się długo w obiegu w rozgłośniach radiowych, co pomogło zadebiutować płycie na miejscu szóstym listy Billboard 200. Zespół zdobył Grammy dla najlepszego nowego artysty w 2005 roku. Przez następne kilka lat muzycy intensywnie koncertowali promując wydawnictwo oraz wydając dwie płyty na żywo: 1.22.03.Acoustic (2004) i Live-Friday the 13th (2005). W 2006, Dusick oficjalnie odszedł z zespołu, z powodu poważnych kontuzji nadgarstka i barków. Zastąpił go Matt Flynn. Zespół nagrał swój drugi album – It Won’t Be Soon Before Long, który wydał w maju 2007 r. Krążek dotarł na szczyt listy US Billboard 200, a singiel ‘’Makes Me Wonder’’ stał się ich pierwszym numerem jeden w zestawieniu Billboard Hot 100.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

3 182 226słuchaczy w sumie
99 711 519scrobbli w sumie
#7 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez