Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Maria Sadowska

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Maria Sadowska, znana także jako Marysia (ur. 1976), jej ojcem jest kompozytor Krzysztof Sadowski, a matką wokalistka Liliana Urbańska.

Jako piosenkarka zadebiutowała już jako kilkunastoletnia dziewczynka, solowymi występami w zespole Tęcza, który był głównym bohaterem programu muzycznego Tęczowy Music Box. Gdy miała 14 lat, wydała pierwszą płytę.

Jej pierwsza w pełni solowa płyta - „Marysia Sadowska” - ukazała się w 2004 roku. Rok później do stacji radiowych w Polsce trafił nowy singiel Marii, zatytułowany „Tu i teraz”, z którym wystąpiła w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu. W roku 2006 ukazała się jej druga płyta, zatytułowana „Tribute To Komeda”, poświęcona pamięci Krzysztofa Komedy. W tym samym roku Maria wydała jeszcze jeden album - „Gwiazda dla każdego”, który jest świątecznym wydaniem kolekcjonerskim. 5 czerwca 2009 ukazała się jej płyta „Spis treści”. Jest to album w pełni autorski - piosenkarka napisała wszystkie teksty, muzykę i jest jej producentem. W listopadzie 2009 do sklepów trafił kolejny limitowany album - „Demakijaż”.

Sadowska ukończyła łódzką szkołę filmową, na wydziale reżyserii.

W 2007 roku razem z Rogerem Lubicz-Sawickim brała udział w I edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

DYSKOGRAFIA:
- „Marysia Sadowska” (2004)
- „Tribute To Komeda” (2006)
- „Gwiazda dla każdego” (2006)

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

19 329słuchaczy w sumie
329 310scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez