Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Maciej Fortuna

W trasie

Zdjęcia

maciej_fortuna_foto_radoslaw_kazmierczak_01

Słuchaj, kup lub poleć

Kup

  • 339
    scrobbli
  • 32
    słuchaczy

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych. Potwierdza to dwukrotny tytuł „Nowej Nadziei”, przyznany mu w styczniu 2011 i 2012 roku przez czytelników Jazz Forum. W lutym 2011 do wyróżnień dołączyła nominacja do Fryderyka 2011 (kat. Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę „Lost Keys” zespołu Maciej Fortuna Quartet.

Jest doktorem sztuki, magistrem nauk prawnych, producentem muzycznym, prowadzi wydawnictwo płytowe. Pomysłodawca i założyciel Multimedialnego Studium Improwizacji Fortuna Music. Wykłada również na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Maciej Fortuna występuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Współpracuje z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej oraz z wieloma artystami ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

Ma w swoim dorobku pięć w pełni autorskich płyt: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys” - nominowaną do nagrody Fryderyki 2011, Maciej Fortuna Trio „Solar Ring”, Maciej Fortuna Trio „Sahjia”, oraz dwie pyty nagrane z użyciem live electronics: „In The Small Hours”, „1”. Ponadto, Fortuna nagrał kilkadziesiąt płyt z różnymi zespołami, wielokrotnie za granicą w międzynarodowych składach (jak np. Mack Goldsbury Quartet feat. Maciej Fortuna „Live In Texas”).

Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi i poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, Fortuna eksperymentuje też z innymi gatunkami muzycznymi. Przywiązuje dużą wagę do wykorzystywawania live electronics.

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

32słuchaczy w sumie
339scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm