Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Lubelska Federacja Bardów

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) to jedyna w swoim rodzaju formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Czerpie wzorce z muzyki etnicznej i z ambitnych nurtów światowego rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Grupa istnieje od 1999 roku. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, w Paryżu, w Nowym Jorku i wielokrotnie w Londynie.

Repertuar LFB składa się z ok. 300 piosenek, bardzo różnych w charakterze. To pozwala zaistnieć jej w salach filharmonii z towarzyszeniem orkiestry i zakręcić kilkutysięczną widownią Festiwalu Kultury Ekologicznej, gdzie prezentowała programy wywiedzione z muzyki etnicznej Kresów.

Swoje płyty formacja nagrywała m.in. w studio pr. III PR - im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie były promowane przez PR i TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.
Zespół tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki (oprócz wymienionych - jeszcze np. KFP w Opolu, FAMA w Świnoujściu):

- Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

685słuchaczy w sumie
36 757scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez