Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Lombard

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Lombard - polski zespół rockowy założony w 1981. Zespół nagrał wiele płyt długogrających, na każdej z nich znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje. Lombard zagrał tysiące koncertów, gromadząc na nich rzesze publiczności. Niezmiennym liderem jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor wszystkich największych przebojów i większości utworów zespołu. Do muzyki Grzegorza teksty pisali najwięksi Polscy tekściarze: Andrzej Sobczak, Marek Dutkiewicz i Jacek Skubikowski. Od 1999 roku wokalistką Lombardu jest Marta Cugier.

Początkowo Grzegorzowi towarzyszyły dwie wokalistki Małgorzata Ostrowska i Wanda Kwietniewska. W tym wokalnym rockowym trio „Lombard” nagrał płytę „Śmierć dyskotece”, która osiągnęła status Złotej Płyty nakładem 400.000 egzemplarzy. W 1982.r zespół opuściła Wanda Kwietniewska rozpoczynając solową karierę. Zespół podbijał festiwale wydając kolejne gorąco przyjmowane albumy: „Live”, „Szara maść”, „Wolne od cła”, „Anatomia”, „Kreacje” przy tym bardzo intensywnie koncertując. W 1984 roku Grzegorz Stróżniak otrzymał II nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za kompozycję „Szklana pogoda”, Lombard uhonorowano Nagrodą Publiczności.
Od 1988r. „Lombard” istniał również bez Grzegorz Stróżniaka”. Grzegorz zaangażował się w pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu. Współpraca ta zaowocowała czterema musicalami: „Łyżki i księżyc” w którym obok aktorów Teatru Polskiego wystąpił zespół „Lombard”, „Zęby”, „Ujrzane we śnie Vasavadatta” i „Kraina kłamczuchów” dla dzieci.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

44 487słuchaczy w sumie
466 899scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez