Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Lobo

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Lobo
Właśc. Roland Kent Lavoie, ur. 31.07.1943 r. w Tallahassee na Florydzie, USA.
Wokalista i twórca piosenek, który największe sukcesy odnosił na początku lat 70. Wychował się w Winter Haven na Florydzie, gdzie rozpoczynał karierę muzyczną jako członek The Rumors. W latach 60. terminował w wielu innych zespołach, m.in. w The Legends z Tampa na Florydzie, w którym spotkał się z Gramem Parsonsem i Jimem Staffordem. W latach 70. grupa ta zanotowała na swoim koncie dwa przeboje z Top 10 amerykańskiej listy przebojów wyprodukowane przez Lavoie’a (członkami The Legends byli również Gerald Chambers i Jon Corneal, który jeszcze przez wiele lat współpracował z Parsonsem).
Lavoie związał się również z zespołami Sugar Beats i Me And The Other Guys, z których żaden nie odniósł większego sukcesu. W 1971 r. były członek Sugar Beats, Phil Gernhard, kierujący wytwórnią Big Tree, podpisał kontrakt z dawnym kolegą, który przyjął pseudonim Lobo (po hiszpańsku - „wilk”). Pierwszy nagrany pod egidą wytwórni singel „Me And You And Your Dog Names Boo”, trafił na 5. miejsce amerykańskiej listy przebojów i zapoczątkował całą serię udanych singli wokalisty. Stał się jednak jedynym brytyjskim przebojem Lobo, plasując się na 4. miejscu w zestawieniach. W 1972 r. Lobo po raz ostatni trafił do Top 10 amerykańskich notowań, nagrywając „I’d Love You To Want Me” i „Don’t Expect Me To Be Your Friend”.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

119 968słuchaczy w sumie
625 282scrobble w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez