Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Lana Del Rey

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Lana Del Rey - pod tym intrygującym pseudonimem scenicznym skrywa urodzona w Nowym Jorku 28-letnia piosenkarka. Można powiedzieć, że całe jej dzieciństwo spędziła w niewielkiej, nowojorskiej miejscowości o nazwie Lake Placid. Jej ojcem jest Rob Grant - sprzedawca domen internetowych. Już od dzieciństwa rozwijała swoje umiejętności w kierunku muzycznym śpiewając w chórku kościelnym, czy na szkolnych uroczystościach.

W wieku 14 lat zaczęły się jej poważne kłopoty - Elizabeth uzależniła się od alkoholu. Dziś, przenikając przez mgły tych koszmarnych wspomnień, wyznaje, że piła codziennie i czuła się z tym dobrze. Zaniepokojeni rodzice w ramach „odwyku” wysłali ją do nauki w szkole z internatem w mieście oddalonym od jej rodzinnej miejscowości o 384km - Connecticut. „Wysłali mnie daleko, machałam im z peronu. Płakałam, bo wiedziałam, że nigdy nie wrócę” - śpiewa w piosence „This Is What Makes Us Girls”. To tylko jeden z dowodów na to, że do twórczości inspiruje ją nie tylko życie codzienne, ale i też bolesne wspomnienia młodości.

Z czasem zaczęła tworzyć. Inspirowana w szczególności Kurtem Cobainem i Elvisem Presleyem, pisała i komponowała własne utwory. Pomiędzy 2005, a 2006 rokiem sama nagrała płytę demo, która nie została oficjalnie wydana. Wszystkie piosenki z albumu miały akustyczny podkład, a piosenkarka przybrała wówczas pseudonim May Jailer. Przez krótki czas była również wokalistką w zespole Lizzy Grant and the Phenomena.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

1 229 689słuchaczy w sumie
99 496 920scrobbli w sumie
#5 w rankingach z ostatniego tygodnia
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez

Biuletyn e-mail

Universal Music Group Zdobądź ekskluzywną wycieczkę, publikację oraz promocyjne informacje na temat Lana Del Rey od Universal Music.