Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

LaikIke1

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Laikike1 (Marcin Karwacki) - reprezentant Bogatyni, związany również z Jelenią Górą. MC, rocznik ‘81, jeden z najbardziej znanych undergroundowych raperów. W polski rap wszedł z przytupem dzięki debiutanckiej „Bybzi Bybzi EP”, która z miejsca ustawiła go w czołówce polskiego podziemia. Na kolejny dłuższy materiał trzeba było czekać aż sześć lat, bo dopiero 20 lutego 2012 roku nakładem wytwórni Stay True po licznych obsuwach ukazała się druga płyta duetu Laikike1/Młodzik, zatytułowana „Milczmen Screamdustry”, dzięki której obaj panowie po raz kolejny zebrali pozytywne recenzje. Cechą rozpoznawczą Laika stały się charakterystyczne teksty, które dla części słuchających nie są zrozumiałe z powodu licznych matafor, nawiązań i przeróżnych wtrąceń. Oprócz tego jest jedną z nielicznych osób w polskim rapie, które stanowczo krytykują mainstream, wytykając mu wszystkie wady, nazywając rzeczy po imieniu. Poza „Bybzi” i „Milczmenem”, można go usłyszeć na luźno wydawanych trackach oraz licznych featuringach.

http://www.facebook.com/milczmen
https://www.facebook.com/LAIKIKE1

Wideo

Trend słuchacza

5 104słuchaczy w sumie
564 125scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez