Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Lady Pank

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Lady Pank – polski zespół rockowy założony w 1981 roku w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego.

Taką historię mogło tylko ułożyć życie, albo wymyślić… – powiedział kiedyś Andrzej Mogielnicki. Takiego rockowego ewenementu połączonego z przekorną abnegacją wszystkiego i wszystkich na polskiej scenie nie było od dawna. Zespół, który od ponad dwudziestu lat święci triumfy, tworzony był w iście perfekcyjny sposób. Było to wiele lat temu, kiedy młody prawnik i zasłuchany w Rolling Stones poeta – przyszły tekściarz Lady Pank – Andrzej Mogielnicki („Mogiel”) stwierdził, że dobrze byłoby wprawić w ruch maszynę do wykonywania piosenek. Rockowych piosenek. Do tej pory teksty Andrzeja Mogielnickiego wyśpiewywały gwiazdy polskiej estrady. Sukces mógł być zatem pewny. Należało tylko spotkać kogoś, kto komponowałby muzykę i skompletował zespół – bardzo sprawnych i dobrych muzyków, bo i grupa miała być z założenia fabryką przebojów, niekwestionowaną gwiazdą, super grupą polskiego rocka. Andrzej Mogielnicki i Jan Borysewicz poznali się, kiedy to „Borys” grał jeszcze… w Budce Suflera, a „Mogiel” pisał dla „Budki” – takie przeboje jak: „Ona przyszła prosto z chmur” czy „Tyle tego masz”. Jan Borysewicz w Budce był gitarzystą, a na próby i sesje przyjeżdżał do Lublina, chyba, że spał w… studio, jako że zdarzało mu się tam mieszkać. Na gitarze grał już wówczas jak mało kto i od razu wpadł w oko „Mogielowi”. Spotkali się w krakowskim Teatrze STU, gdzie nagrywali drugą płytę Izabeli Trojanowskiej.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

114 426słuchaczy w sumie
5 628 640scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez

 • Kusza

  Najczęściej słuchający
 • Gomber

  Najczęściej słuchający
 • This_A

  Najczęściej słuchający
 • Vitomtiel

  Najczęściej słuchający